16. prosince 2009 5:39 Lidovky.cz > Sport > Olympiáda

Rychlobruslařka Sáblíková: Získat medaili zpětně? To není ono

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Martina Sáblíková. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Martina Sáblíková. | foto: ČTK

PRAHA Od dětství sní o tom, že si na krk pověsí olympijskou medaili. Za dva měsíce ve Vancouveru? Rychlobruslařka Martina Sáblíková (22) se možná dočká dříve. Bronzová medaile z minulých her v Turíně, která by ji dodatečně mohla spadnout do klína kvůli dopingovému prohřešku Němky Pechsteinové, ji však příliš netěší.

"Bylo by fajn mít konečně jednu medaili, ale nebude to takové, jako bych si pro ni dojela v Turíně sama," povzdechne si.

Přemýšlela jste aspoň nad tím?
Zatím moc ne. Pořád není nic jistého. Počkám si a uvidím.

Je těžké si připustit, že byste první medaili nezískala přímo na dráze, ale přišla by vám poštou?
Nechci zpochybňovat rozhodnutí, které platí. Určitě to u Pechsteinové mají dobře ověřené. Ale je to vlastně moje kámoška, takže by mi to bylo trochu líto. I kvůli tomu, že by mě tím zklamala.

Trenér Petr Novák říká, že byste tak mohla vlastně jet do Vancouveru medaili obhajovat.
Já to vidím jinak. Získat medaili zpětně, to není ono. Jasně, medaile by mi patřila právem, ale já bych to stejně pořád brala tak, že si do Vancouveru jedu pro tu první.

A věříte, že bude i zlatá?
Kdyby se mi ve Vancouveru podařila jakákoliv medaile, budu ten nejšťastnější člověk na světě.

Jenže všichni čekají, že Sáblíková ve Vancouveru vyhraje.
Teď v Calgary jsem byla druhá, v Salt Lake City první, ale olympiáda je úplně něco jiného. Forma bude všem gradovat až tam a hodně bude záležet i na psychice. Já hlavně nechci odjet s prázdnou.

O víkendu jste porazila i rivalku Beckertovou. Takže jste na ni našla recept? Trenér říká, že hlavní trumf stále schováváte.
Petr o tom mluví, ale zatím mi ještě nic neprozradil. Čekám, že se to v tréninku projeví až v lednu. Ale na olympiádě to nebude jen závod mezi námi, ale mezi celým světem. Časové rozdíly jsou malé.

Mimochodem, příštích deset dní strávíte bez bruslí. Je to nezvyk?
Jiné to tentokrát bude v tom, že doma nebudeme trénovat na rybníku. Radši bych teď byla někde v hale, led mi bude chybět. Bude to nezvyk, ale myslím, že trenér naplánuje trénink tak, že na nás ta pauza nezanechá žádné stopy.

Při posledním závodě vás hodně trápila záda. Bolí vás pořád?
Pořád, ale říkám si, že by to mohlo být i tou cestou z Ameriky. Nevydržím v letadle dlouho sedět, takže to možná záda odnesla.

Chystáte se na nějaké vyšetření?
Trenér už kontaktoval našeho doktora. Vezmou mi krev, jestli je všechno v pořádku. Samozřejmě nechci nechat nic náhodě, protože olympiáda se blíží. Věřím, že je to opravdu jen prkotina.

  • 0Diskuse