Středa 24. dubna 2024, svátek má Jiří

Růžičkovu 300. výhru zařídil šest vteřin před koncem Svoboda

17:55
PRAHA - Trefa útočníka Tomáše Svobody šest vteřin před koncem zajistila hokejistům Slavie výhru v 36. kole extraligy nad předposledním Kladnem 4:3. Bylo to zároveň jubilejní 300. vítězství kouče Vladimíra Růžičky v základní části samostatné české soutěže. Slavia si spravila chuť po čtvrteční porážce s Pardubicemi a naplno bodovala v sedmém s osmi posledních domácích zápasů.

Liberec - Slavia (kouč Růžička). foto: ČTK

Do první větší šance se dostalo v páté minutě Kladno a hned z ní byl vedoucí gól. Stielerovo nahození z rohu usměrnil za Kopřivova záda před brankovištěm Valský. Další možnost hostů měl po individuální akci Kalla, Faltra ohrozil při Procházkově vyloučení Micka. Slavia se dočkala vyrovnání ve 13. minutě, kdy se Svobodova střela odrazila od zadního mantinelu před Třetinu, který dorážel za rozhozeného kladenského gólmana.

Pod širým nebem vyhrály Pardubice, padl i divácký rekord

Za 86 vteřin ale opět vedlo Kladno, když první kladenský útok na dlouho dobu uzavřel domácí v jejich pásmu a po Paterově přistrčení doklepával Kuchler při signalizovaném vyloučení do prázdné branky. Slavia vyrovnala v 16. minutě při Tomanově vyloučení, kdy nejdříve Benda nezakončil do odkryté branky, ale vzápětí si spravil chuť po Vondrkově přihrávce.

V druhém dějství se dlouho čekalo na šance. Nenabídla je ani kladenské přesilovka při Mickově vyloučení. Po chybách v kladenské defenzívě se pak dostali ke střelám Pospíšil a Doležal, ale Falter byl na místě, stejně jako v 29. minutě, kdy zakončoval po Špeldově přihrávce z dobré pozice Sklenář.

Slavia - Vítkovice (Miroslav Kopřiva)

Hosté až na Kallův pokus Kopřivu v druhé části dlouho ani neohrozili, ale v 36. minutě slavili vedení, když Procházkova střela prošla od modré čáry přes clonu hráčů přesně k levé tyči. V posledních vteřinách ještě nadělala exkladenskému brankáři problémy Kallova střela a Treillemu zabránil v dorážce faulem Tomica.

V oslabení se ale Slavia ubránila, naopak v něm ještě ohrozil Faltra Jelínek, který měl vzápětí už při hře pět na pět další možnost z dorážky.

Na druhé straně nabídl Kopřiva nechtěně střeleckou pozici Kallovi, ale vlastní zaváhání napravil. Pražané se ubránili i při Třetinově faulu a v 53. minutě znovu smazali ztrátu díky Vašíčkově trefě od modré čáry.

Svou trvalou převahu nakonec Pražané proměnili i ve vítěznou trefu. Po Vašíčkově přihrávce rozhodl z úhlu na levé straně volný Svoboda.

Tipsport extraliga - 36. kolo

HC Slavia Praha - HC Vagnerplast Kladno 4:3 (2:2, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Třetina (T. Svoboda), 16. Benda (Vondrka, Holec), 53. Vašíček (Vondrka, Třetina), 60. T. Svoboda (Vašíček, Kadlec) - 5. Valský (Stieler), 15. Kuchler (Patera, Bicek), 36. L. Procházka. Rozhodčí: Blecha, Smitka - D. Jelínek, Pešek. Vyloučení: 4:3. Využití: 1:0. Diváci: 3259.

Bílí Tygři Liberec - HC Oceláři Třinec 2:3 (0:2, 0:1, 2:0)
Branky a nahrávky: 43. Ondřej (Špaček), 49. Podkonický (Derner) - 4. Adamský (Peterek), 8. Hudec (Bonk, Krajíček), 28. Hrňa (Adamský). Rozhodčí: Pešina, Polák - Bádal, Pouzar. Vyloučení: 8:9. Bez využití. V oslabení: 1:0. Diváci: 5668.

HC Energie Karlovy Vary - HC Benzina Litvínov 4:1 (1:1, 1:0, 2:0)
Branky a nahrávky: 13. Melenovský (Skladaný), 28. Skladaný (Čutta), 47. Pech (Zaťovič), 55. Skladaný (Sailer, Kokko) - 2. Bojer (Černý, Vopat). Rozhodčí: Hribik, Šír - Kis, Prchal. Vyloučení: 4:6. Využití: 1:0. Diváci: 3459.

HC Vítkovice Steel - PSG Zlín 2:3 (0:2, 0:0, 2:1)
Branky a nahrávky: 49. Huna (Ujčík), 57. J. Sýkora (Szturc) - 14. Köhler (Leška), 18. T. Sýkora (Grof), 45. Rachůnek (Důras, Galvas). Rozhodčí: Hrubý, Souček - Kajínek, Podrazil. Vyloučení: 5:7. Využití: 1:0. Diváci: 4503.

HC Plzeň 1929 - BK Mladá Boleslav 2:4 (1:2, 1:0, 0:2)
Branky a nahrávky: 17. Vlasák (Straka, Jiří Hanzlík), 39. Jan Kovář (Jiří Hanzlík, Vlasák) - 9. Lehikoinen (Vrbata), 13. Nouza (Čížek), 55. Gajovský (Marušák, Divíšek), 56. Boháč. Rozhodčí: Mikula, Minář - Lederer, Vengřín. Vyloučení: 1:4. Využití: 2:0. Diváci: 5715.

HC Mountfield České Budějovice - HC Sparta Praha 2:1 (0:0, 1:1, 1:0)
Branky a nahrávky: 25. Mertl (L. Květoň), 55. Martynek (Kašpařík, Pletka) - 38. Broš (Vykoukal, Gulaši). Rozhodčí: Hradil, Husička - Hlavatý, Tošenovjan. Vyloučení: 3:7. Využití: 1:1. Diváci: 4395.