Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Růžička válí. Chomutov vyhrál v Třinci i druhý zápas. Podruhé slaví i Liberec

20:45
TŘINEC/PRAHA - Hokejisté Chomutova vedou ve čtvrtfinálové sérii s Třincem překvapivě 2:0 na zápasy. O druhou výhru (4:3) na ledě soupeře se postaral v 17. minutě prodloužení Vladimír Růžička mladší. Hokejisté mistrovského Liberce naopak zvládli úspěšně i druhý domácí duel a po výhře nad Plzní 4:2 vedou v sérii také 2:0 na zápasy.

Hokejisté Chomutova se radují z druhé výhry v sérii. foto: ČTK

Chomutov překvapivě vyhrál v Třinci, Liberec doma udolal Plzeň

Na vítězství nejlepšího týmu základní části se podílel třemi body za dvě branky a jednu asistenci slovenský útočník Milan Bartovič. Souboje hrané na čtyři vítězné duely budou pokračovat v neděli a v pondělí v Plzni a Chomutově.

Čtvrtfinále - 2. zápasy:

Bílí Tygři Liberec - HC Škoda Plzeň 4:2 (2:2, 1:0, 1:0)
Branky a nahrávky: 4. Valský, 5. Bartovič (Ševc, Lakatoš), 29. Bartovič (Svačina, Valský), 58. L. Krenželok (R. Šimek, Bartovič) - 3. Lev (Kadlec, Indrák), 15. Čerešňák (Lev).

HC Oceláři Třinec - Piráti Chomutov 3:4 v prodl. (0:1, 3:2, 0:0 - 0:1)
Branky a nahrávky: 21. Netík (Krajíček), 28. Kane (Krajíček, Martin Růžička), 30. Roth (Kreps, J. Petružálek) - 19. Koblasa (Raška, Kaše), 33. Skokan (Flemming, Kämpf), 39. Huml (Skokan), 77. V. Růžička.