16. prosince 2009 8:25 Lidovky.cz > Sport > Hokej

Růžička řeší rébus, hledá vhodného centra. K Jágrovi

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Jaromír Jágr a Vladimír Růžička. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Jaromír Jágr a Vladimír Růžička. | foto: ČTK

PRAHA Jaromír Jágr – Jiří Hudler – Petr Čajánek. Nebo Jaromír Jágr – Roman Červenka – Petr Čajánek. Co myslíte? V hokejové reprezentaci je hned několik variant, koho k Jágrovi s Čajánkem postavit do prvního útoku. A právě tyhle dvě se zdají Vladimíru Růžičkovi nejlepší.

"Čajánek je dobře zvyklý bránit, vždyť v minulosti už hrál i levé křídlo. Takže ho právě v lajně s Jardou Jágrem nutně potřebujeme," naplánoval si kouč na včerejším srazu národního týmu. Co to vesměs znamená?

Téměř jistotu, že Růžička s těmito čtyřmi jmény už najisto počítá pro únorové olympijské hry ve Vancouveru. A na Channel One Cupu, startujícím zítřejším zápasem v O2 areně proti Finsku, chce jen začít hledat ten nejvhodnější koktejl. Času na to zbývá ještě dost...

Ty dvě verze, o nichž byla zmínka, se totiž týkají postu centra, třebaže i Čajánek jím v ruském Petrohradu je. Jenže tam vyznávají styl s bránícím středním forvardem. Proto by měl za Česko krýt na levé straně formace záda svým parťákům. Na prvním společném tréninku byste ho však hledali marně.

Do Prahy včera Čajánek dorazil pozdě, a tak se s vedením reprezentace domluvil, že se k mužstvu připojí až večer na hotelu. Po boku Jágra a Hudlera se tak proháněl ve společném útoku Zbyněk Irgl. Zítra ho nahradí právě Čajánek, který národní dres oblékne poprvé po mistrovství světa ve Švýcarsku, kde byl nejproduktivnějším hráčem Čechů. Teď chystá návrat.

Je otázka, v jaké víkendové bitvě – zda proti Švédům, či Rusům – Růžička tenhle útok protočí. Už dopředu ale avizuje: "K Jágrovi chci zkusit i Romana Červenku."

Na hry dva hráči z extraligy
Klenot Slavie by měl být jedním ze dvou hráčů extraligy, kteří do Vancouveru zamíří. O druhou letenku se popere dvojice brankářů Jakub Štěpánek – Marek Schwarz.

Oba včera odjeli s rezervním výběrem k přátelskému utkání na Slovensko. Jágrovi a spol. tak sloužili v brance slávističtí veteráni Stanislav Neruda s Milanem Hniličkou. Ještě zpět k elitní formaci: zatím není úplně jasné, která možnost se Růžičkovi zlíbí víc.

"Uvidíme, jak to bude vypadat. My pořád jen útočíme, taky musíme myslet víc na zadek," pronesl český trenér. Zda se to Čechům zítra podaří, můžete v přímém přenosu sledovat prostřednictvím České televize.

Pokud stále váháte o koupi lístků přímo v Praze, včera odpoledne zbývalo v prodeji posledních pár stovek. Hvězda Jágr se vrací a k němu se hledá nejvhodnější útok. A český národ chce být u toho...

  • 0Diskuse
Akční letáky
Akční letáky

Všechny akční letáky na jednom místě!