Růžička pomohl Růžičkovi aneb penaltový kouzelník porazil i vedoucí Třinec

21:19
PRAHA - Hokejisté pražské Slavie dokázali v předehrávce 24. kola otočit nepříznivý stav 1:3 s vedoucím Třincem a po výhře 4:3 po samostatných nájezdech se posunuli na deváté místo o skóre před Litvínov. Ocelářům stačil první hattrick v extralize útočníka Ladislava Kohna jen na bod, protože v páté sérii rozstřelu rozhodl Vladimír Růžička mladší. Třinec i tak zvýšil svůj náskok v čele před druhými Vítkovicemi na tři body.

Slavia - Třinec (střídačka domácích s koučem Vladimírem Růžičkou).

Kouč Vladimír Růžička při zraněních Sklenáře, Holce, Endála, Jaškina a po odchodech Brandy se Štefankou zařadil do sestavy extraligové debutanty Poletína a Slavíčka, kteří vytvořili útok s dalším juniorem Žejdlem.

Třinec měl na začátku převahu, ale hrálo se dlouho bez šancí. Slavia vážněji neohrozila Hamerlíka ani při Lojkově vyloučení, naopak Kopřivu prověřil v oslabení Bonk. V deváté minutě se krátce po skončení oslabení prosadili Oceláři, když po Květoňově střele dorážel úspěšně Kohn.

24. kolo hokejové extraligy

HC Slavia Praha - HC Oceláři Třinec 4:3 po sam. nájezdech (1:1, 0:1, 2:1 - 0:0)
Branky a nahrávky: 15. Doležal (Žejdl), 45. Jelínek (Kadlec), 56. Vašíček (V. Růžička ml.), rozhodující sam. nájezd V. Růžička ml. - 9. Kohn (D. Květoň), 36. Kohn (Krajíček, M. Růžička), 44. Kohn (Zíb, D. Květoň). Rozhodčí: Jeřábek, Šír - Pouzar, J. Svoboda. Vyloučení: 5:6, navíc Bonk (Třinec) 10 min. a do konce utkání. Bez využití. Diváci: 3796.

Slavia Praha: M. Kopřiva - Kadlec, Špelda, Žižka, Roth, Kuboš, Vašíček, Kolařík - Pospíšil, V. Růžička ml., Vondrka - Krenželok, T. Svoboda, Tomica - Micka, P. Jelínek, Doležal - Slavíček, Žejdl, Poletín. Trenéři: V. Růžička st. a Čelanský.

Třinec: Hamerlík (na nájezdy Vojtek) - Krajíček, Zíb, Richter, Hrabal, Lojek, Seman - D. Květoň, Kohn, M. Růžička - Hrňa, Peterek, Orsava - Varaďa, Bonk, Polák - McGregor, Polanský, Adamský. Trenéři: Marek a B. Kopřiva.

Pražané zvýšili aktivitu, Hamerlíka prověřil Svoboda, více práce měl slovenský gólman při Hrabalově trestu, kdy neuspěl v největší šanci Micka. V 15. minutě už ale Slavia vyrovnala, když se po Žejdlově nahození prosadil před brankovištěm Doležal. Vrátit vedení hostům mohl Adamský, ale Kopřivu nepřekonal.

V úvodu druhého dějství se Slavia bez větších problémů ubránila při Špeldově vyloučení a hrálo se téměř bez šancí i při plném počtu hráčů na ledě. Dvakrát se dostal do nadějné pozice slávista Krenželok, ale v obou případech jeho pokus zblokovali třinečtí zadáci. Slavia odolala i při dalším Špeldově trestu a Kopřivu otestoval jen od modré čáry Lojek.

Třinec se zase ubránil při vyloučení Polanského. V 35. minutě pak zasáhl proti nebezpečné střele Jelínka Hamerlík a opětovné vedení slavili za minutu hosté díky Kohnovi, který šťastně překonal Kopřivu. Po třetím vyloučení Špeldy ve druhé části a následném Kubošově vyhození puku do hlediště hráli hosté 101 sekund v pěti proti třem, ale náskok nezvýšili.

Do závěrečného dějství šli Oceláři bez centra Bonka, který byl s koncem druhé třetiny vyloučen na deset minut a do konce utkání za nesportovní chování. Vyrovnat mohl v 43. minutě Micka, ale zblízka Hamerlíka nepřekonal a na druhé straně udeřil znovu Kohn. Zíbův blafák ještě Kopřiva vykryl, ale střelec večera se prosadil baseballově ze vzduchu a sudí si situaci ještě prověřili u videa.

Slavia - Třinec.

Za 80 sekund ale vývoj opět zdramatizoval Jelínek, který se prosadil z mezikruží střelou k pravé tyči. Za vyrovnáním se tlačila Slavia při následném Richtrově trestu. V 52. minutě mohl pojistit vedení Třince Martin Růžička, ale těsně minul pravou tyč. Pět minut před sirénou vynutil prodloužení zblízka bek Vašíček, jehož trefu také musel potvrdit videorozhodčí.

V závěru neodvrátily nastavení ani přesilovky na obou stranách. V posledních sekundách nastavení neproměnil velkou šanci při Semanově vyloučení za zdržování hry Svoboda, ale v nájezdech si připsal vítěznou branku Vladimír Růžička mladší.