Růžička končí po tvrdém trestu ve Spartě. Klub mu neprodlouží smlouvu

10:02aktualizováno  10:39
Slovenský hokejový útočník Štefan Ružička po trestu na sedm zápasů končí ve Spartě. Vedení pražského klubu mu neprodlouží původně dvouměsíční kontrakt a navrch hráči dalo pokutu. Disciplinární komise extraligy ve čtvrtek zastavila jednatřicetiletému Růžičkovi činnost za úterní zákrok na libereckého útočníka Lukáše Vantucha.

Štefan Ružička v potyčce s Lukášem Vantuchem. foto: ČTK

„Dostal od nás velmi citelnou finanční pokutu. Štefanu Ružičkovi končí dvouměsíční kontrakt uzavřený začátkem září tohoto roku a tento kontrakt již nebude prodloužen,“ řekl oficiálním stránkám Sparty sportovní manažer a trenér Jiří Kalous.

Ružička se ve 33. minutě předehrávky 16. kola ohnal po Vantuchovi při strkanici hokejkou a zasáhl jej do hlavy. S trestem na pět minut a do konce utkání pro něj zápas skončil. Sparta při jeho vyloučení inkasovala při porážce 1:4 gól na 0:3.