NHL: Rutta, Kempný i Kämpf podpořili výhru Chicaga. Vrbata dal gól

7:17
NEW YORK - Hokejisté Chicaga rozdrtili v úterním utkání NHL i díky brance Jana Rutty Ottawu 8:2. Jednoznačnou výhru podpořili asistencí také Michal Kempný a David Kämpf. Radim Vrbata nastoupil v sestavě Floridy poprvé od vánočních svátků a jednou trefou přispěl k vítězství týmu 7:4 na ledě St. Louis. V dresu poražených si připsal přihrávku Vladimír Sobotka.

Radim Vrbata (vlevo) během zápasu Florida Panthers proti St. Louis Blues. foto: ČTK

V Ottawě měly první dvě branky utkání českou stopu. Nejdříve Kempného střelu od modré čáry zblokovali domácí hráči do mezikruží k Richardu Pánikovi, který v 19. minutě otevřel skóre. V prostřední části poté zaznamenal třetí bod v soutěži Kämpf, když přihrál při přechodu do útoku na pravou stranu Patricku Kaneovi, který našel v levém kruhu skórujícího Patricka Sharpa.

Výsledky NHL

Buffalo - Winnipeg 4:7, Washington - Vancouver 3:1, Ottawa - Chicago 2:8, Minnesota - Calgary 2:3 v prodl., St. Louis - Florida 4:7, Nashville - Edmonton 2:1, Tampa Bay - Carolina 5:4

Chicago nasázelo ve druhé třetině celkem pět branek a úspěšnou pasáž završil čtvrtou trefou sezony Rutta. Český obránce v přesilové hře střelou z levého kruhu bez přípravy zvyšoval na 6:2. Konečnou podobu výsledku stanovil v posledním dějství Kane, který v zápase vstřelil gól a na další čtyři přihrál.

St. Louis vedlo 2:0 a 3:2, ale Radim Vrbata gólem z dorážky odstartoval obrat Floridy, která v rozmezí 33. až 37. minuty otočila skóre na 5:3. Mladoboleslavský rodák, který chyběl týmu od 23. prosince kvůli nemoci, vstřelil pátý gól v sezoně. Blues ještě ve třetí třetině jednou snížili, když skvělou přihrávku Sobotky zpoza branky využil Tage Thompson. Více branek ale domácí nepřidali.