Pátek 26. dubna 2024, svátek má Oto

Ruští hokejisté přešli snadno přes Dány do semifinále MS dvacítek

21:32
MONTREAL/TORONTO - Hokejisté Ruska zvítězili v Torontu ve čtvrtfinále mistrovství světa hráčů do 20 let nad Dánskem 4:0 a v boji o finále je čeká vítěz duelu mezi Spojenými státy americkými a Švýcarskem. Obhájci stříbra z minulého šampionátu v Helsinkách budou útočit na zisk sedmé medaile za sebou.

MS do dvaceti let: hokejisté Ruska slaví jeden z gólů v dánské síti. foto: ČTK/AP

Rusové rozhodli již v úvodní třetině, kterou vyhráli 2:0. V deváté minutě otevřel skóre Alexandr Polunin a 11 sekund před koncem úvodního dějství zvýšil v přesilové hře Kirill Kaprizov.

V 48. minutě výhru zpečetil Pavel Karnauchov a výsledek ještě dovršil druhou trefou v utkání Kaprizov, který vede se sedmi góly tabulku střelců turnaje. Gólman Ilja Samsonov udržel podruhé čisté konto. Rusové na minulých šesti šampionátech získali jedno zlato, tři stříbra a dva bronzy.

Loňští šampioni Finové vykročili úspěšně do boje o udržení proti Lotyšsku, když vyhráli 2:1 a mohou už v úterý rozhodnout. Vítěznou branku vstřelil ve 49. minutě Kristian Vesalainen.

Mistrovství světa hokejistů do 20 let v Kanadě

Čtvrtfinále, Toronto: Dánsko - Rusko 0:4 (0:2, 0:0, 0:2)

Branky a nahrávky: 9. Polunin (Vorobjov), 20. Kaprizov (Vorobjov, Trenin), 48. Karnauchov (Gurjanov, Kvartalnov), 56. Kaprizov (Polunin). Rozhodčí: Lemelin (USA), Rohatsch - Kohlmüller (oba Něm.), Suominen (Fin.). Vyloučení: 5:7. Využití: 0:1. Diváci: 7801. 21:30 Švédsko - Slovensko (Montreal), 23:30 USA - Švýcarsko (Toronto), 02:00 Kanada - ČR (Montreal).

O udržení - 1. zápas, Montreal: Finsko - Lotyšsko 2:1 (1:0, 0:1, 1:0)

Branky a nahrávky: 8. Saarijärvi (Räsänen), 49. Vesalainen (Heiskanen, Tolvanen) - 25. Ponomarenko (Krastenbergs, Tralmaks). Rozhodčí: Sheva (USA), Sidorenko - Goljak (oba Běl.), Haurum (Dán.). Vyloučení: 5:6. Využití: 1:0. Diváci: 3016. Stav série: 1:0.