Rusko sebralo českým fotbalistům titul z domácího ME. Ve finále vyhrálo na penalty

21:45
BRNO - Čeští reprezentanti v malém fotbalu prohráli ve finále mistrovství Evropy v Brně s Ruskem v penaltovém rozstřelu 2:3 a získali podruhé v historii stříbrné medaile. V normální hrací době skončil zápas 1:1. Bronz vybojovali Maďaři, kteří v duelu o třetí místo remizovali s Rumunskem 0:0 a na penalty vyhráli 3:2.

Ruští reprezentanti v malém fotbale ve finále porazili český tým na penalty. foto: ČTK

Slováci na úvod Eura porazili domácí Poláky, obhájci ze Švédska nedali Anglii penaltu

Čeští fotbalisté vsadili ve finále od úvodních minut na otevřenou hru. Získali převahu, kterou korunoval brankou v 16. minutě po chytře rozehraném trestném kopu Mařík. Rusové spoléhali na rychlé protiútoky, po jednom z nich Alborov nastřelil tyč.

Po změně stran srovnal skóre Medveděv. V závěru si čeští fotbalisté vypracovali několik střeleckých šancí, které ale neproměnili. Na druhé straně zahodil možnost rozhodnout Lichobabenko, jenž nedal penaltu po faulu brankáře Bíra.

V penaltovém rozstřelu hned první pokus neproměnil Mařík, další dva domácí střelci Míca a Koudelka byli úspěšní. Rusové ale proměnili všechny tři penalty a získali poprvé v historii zlaté medaile.

Naopak česká reprezentace na první titul nedosáhla. Před šesti lety získali Češi rovněž stříbro a čtyřikrát skončili na ME třetí.

„Druhé místo je pro nás zklamáním. Měli jsme zápas dobře rozehraný. Mrzí mě, že jsem to pokazil. Byl to těžký zápas. Škoda, že jsme nevyužili alespoň jednu z vyložených příležitostí,“ uvedl po utkání střelec jediného českého gólu Mařík.

2. týden: Vyhrajte dobroty pro batolata v hodnotě 3 466 Kč

Zúčastněte se volby jména roku 2024 a správně odpovězte na soutěžní otázku.