16. září 2007 15:21 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Ruské tenistky vyhrály Fed Cup

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Světlana Kuzněcovová | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Světlana Kuzněcovová | foto: AFP

MOSKVA Ruské tenistky vybojovaly potřetí za poslední čtyři roky fedcupovou trofej. O domácím vítězství v moskevském finále nad Itálií rozhodla již ve třetí dvouhře Světlana Kuzněcovová, která v duelu týmových jedniček porazila Francesku Schiavoneovou 4:6, 7:6 a 7:5.

Roli favoritek potvrdily Rusky, které měly v družstvu tři hráčky z elitní světové desítky, již v sobotu. Kuzněcovová i Anna Čakvetadzeová vyhrály své dvouhry a domácí tenistky vedly 2:0.

Dnes ale měla Kuzněcovová namále. Schiavoneová měla po výborném výkonu dlouho nad soupeřkou mírně navrch, ve druhém setu si vypracovala dva mečboly, ale nakonec mohli v hale Lužniky aplaudovat ruští diváci. Kuzněcovová prokázala bojového ducha i lepší psychiku, kritickou chvíli zvládla a ve třetí sadě další drama nedopustila.

Po necelých třech hodinách se mohly Rusky začít objímat a radovat z triumfu ve Fed Cupu stejně jako v letech 2004 a 2005. Vloni jejich sérii přerušily právě Italky.

Výsledek:
Rusko - Itálie 3:0 po třetí dvouhře
Kuzněcovová - Schiavoneová 4:6, 7:6 (9:7), 7:5.
ČTK
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče
Facebook OSVĚDČENO: Výlety, které zabaví děti a neunaví rodiče

Zavřené školky a letní prázdniny si žádají jediné – vyrazit na nezapomenutelný rodinný výlet, zabavit děti a neunavit rodiče. Jaké jsou naše tipy na výlety po Čechách?

Najdete na Lidovky.cz