Ruské čtvrtkařky přišly kvůli dopingu o stříbro z Londýna, Češky budou šesté

10:41
Ruské běžkyně přišly kvůli dopingu o olympijské stříbro z Londýna ve štafetě na 4x400 metrů. Antonina Krivošapková měla podle dnešní informace Mezinárodního olympijského výboru při zpětném testování uložených vzorků pozitivní nález na turinabol a byla diskvalifikována. Po změně výsledků, která je v kompetenci Mezinárodní atletické federace, by se měla česká štafeta posunout na šesté místo.

Zuzana Hejnová, jedna z členek české štafety v Londýně. foto: MAFRA

Krivošapková v Londýně 2012 startovala i na individuální čtvrtce, kde obsadila šesté místo. Ve štafetovém finále doběhla ruská čtveřice na druhém místě za Američankami. Na druhou pozici by se nyní měla posunout Jamajka, bronz nově získá Ukrajina.

Kvůli dopingu MOV diskvalifikoval z londýnských her i tureckého boxera Adema Kilicciho, čtvrtfinalistu váhové kategorie do 75 kilogramů, a ruskou diskařku Věra Ganějevovou.