Rozsíval přihrál na dva góly, asistenci si připsal i Hertl

7:09
NEW YORK - Český obránce Michal Rozsíval přispěl v pondělním utkání NHL dvěma přihrávkami k výhře Chicaga 5:2 nad Carolinou a byl vyhlášen druhou hvězdou večera. Na jeden gól Hurricanes přihrál Andrej Nestrašil. Jednu asistenci si v pondělí připsal také Tomáš Hertl, jehož San Jose porazilo 4:0 Montreal.

Tomáš Hertl v dresu San Jose Sharks. foto: ČTK/AP

V sestavě Blackhawks už se objevily nové posily, které klub získal krátce před pondělní uzávěrkou přestupů - veteráni Kimmo Timonen a Antoine Vermette, byly to však tradiční opory, které zápas rozhodly. Hlavní hvězdou byl Jonathan Toews, který vstřelil dva góly a u dalšího zaznamenal asistenci.

Právě kapitán Chicaga otevřel skóre utkání, když ho v 9. minutě Michal Rozsíval kolmou přihrávkou vyslal za záda obránců soupeře a Toews tváří v tvář brankáři Camu Wardovi nezaváhal. Hned v první minutě druhé třetiny pak stejný hráč unikl ve vlastním oslabení a zvýšil na 2:0. Domácí hokejisté pak do druhé přestávky přidali ještě další dva góly a získali rozhodující náskok.

Druhou asistenci si Rozsíval, který naskočil do zápasu znovu po týdenní odmlce, připsal ve 48. minutě, kdy stál u zrodu rychlého protiútoku, který zakončil Marián Hossa gólem na 5:1. Chicago tak přerušilo třízápasovou vítěznou sérii Hurricanes a zároveň si připsalo třetí výhru z posledních čtyřech zápasů.

Výsledky NHL

NY Rangers - Nashville 4:1

(1:0, 1:1, 2:0) Branky: 7. M. Staal, 25. Kreider, 46. D. Moore, 60. Rick Nash - 36. Cullen.

San Jose - Montreal 4:0

(2:0, 1:0, 1:0) Branky: 7. B. Smith (Hertl), 20. Pavelski, 27. Irwin, 54. Marleau.

Chicago - Carolina 5:2

(1:0, 3:0, 1:2) Branky: 9. a 21. Toews (na první Rozsíval), 30. Saad, 36. Krüger, 48. Hossa (Rozsíval) - 45. Liles (Nestrašil), 59. Sjomin.