Rozjetí hokejisté Plzně smetli i Liberec a patří jim už devátá příčka

20:56
LIBEREC - Hokejisté Plzně vyhráli v předehrávce 43. kola Tipsport extraligy v Liberci 3:1 a po sedmé výhře za sebou se posunuli na deváté místo o skóre před Brno. Bílí Tygři doma neuspěli po pěti vítězstvích v řadě a promarnili šanci dostat se do čela tabulky před Třinec. Zápas rozhodl svou 23. trefou v sezoně nejlepší střelec soutěže Tomáš Vlasák.

Liberec - Plzeň (radost hokejistů Plzně) foto: ČTK

Souboj dvou týmů s aktuálně nejlepší formou v extralize v úvodu nabídl především bitvu založenou na neprostupných obranách, takže šance dlouho chyběly. To ale změnil úvodní gól v 16. minutě, kdy po kombinaci s Kudrnou a Duškem otevřel skóre z levého kruhu domácí kapitán Nedvěd.

Nepřehlédněte

Za 97 vteřin bylo vyrovnáno, když se trefil po Johnsonově přihrávce zpoza branky Martin Heřman. Gól vstřelila Plzeň po brejku za pískotu fanoušků, kteří se dožadovali přerušení hry, poté co se v útočném pásmu Liberce puk dotkl ochranné sítě a Klimenta jej pak v domnění, že hra nebude pokračovat, držel v rukavici.

Plzeň ožila a nebezpečný Benákův pokus kryl Vošvrda. Před koncem úvodní části ujel po Benákově zaváhání v oslabení Nedvěd, ale na Horčičku nevyzrál. Liberec se ubránil v oslabení jak na přelomu první a druhé části, tak i v dalším po Nedvědově trestu. Pak ustáli dvakrát přesilovku hosté, když největší šanci Bílých Tygrů měl Bartovič. Plzeň začala být nebezpečnější od poloviny zápasu, ale v sérii šancí neuspěla. Na druhé straně zahrozil Klimenta.

Milan Razým (asistent trenéra Plzně)

Jsme nesmírně spokojeni se ziskem tří bodů, ale i s výkonem celého týmu. Podali jsme bojovný výkon, hráli jsme disciplinovaně a dobře do obrany. Domácím se sice podařilo vstřelit první branku, ale my jsme záhy vyrovnali. Pro další vývoj bylo velmi důležité, že Petr Nedvěd neproměnil samostatný nájezd na konci první třetiny při naší přesilovce, ve druhé třetině jsme s početní výhodou naložili jinak a vstřelili jsme vedoucí branku. Ve třetí třetině jsme disciplinovaným výkonem vítězství uhájili.

V 38. minutě svalil na zem zápasnickým chvatem Hunkes Dudu, který dorážel na Vošvrdu, a hostům se naskytla přesilovka. V ní právě Duda ideálně uvolnil Vlasáka a nejlepší střelec extraligy svou 23. trefou v sezoně otočil stav. V další šanci vychytal Vošvrda osamoceného Johnsona, ale za sekání putoval na trestnou lavici Nedvěd. V početní výhodě nevyužili šance Kovář a Vlasák.

Liberec hrál v úvodu závěrečné části také přesilovku, ale jedinou prací pro Horčičku byla Podkonického střela. Blízko vyrovnání byl v 50. minutě paradoxně v oslabení Nedvěd, ale minul. Při Trončinského vyloučení prověřil Vošvrdu tvrdou ránou Vlasák. Další možnost měl v 54. minutě opět Nedvěd, ale z úhlu trefil boční síť. Výsledek potvrdil 23 sekund před koncem při power play Lammers.

43. kolo hokejové extraligy

Bílí Tygři Liberec - HC Plzeň 1929 1:3 (1:1, 0:1, 0:1)
Branky a nahrávky: 16. Nedvěd (Dušek, Kudrna) - 17. M. Heřman (Johnson), 39. Vlasák (Duda, Jiří Hanzlík), 60. Lammers. Rozhodčí: Fraňo, Šír - Bádal, Vengřín. Vyloučení: 5:3. Využití: 0:1. Diváci: 5831.

Liberec: Vošvrda - Hunkes, Čakajík, Moravec, Holub, Derner, Trončinský, Pavlů - Bartovič, Podkonický, M. Hořava - Kudrna, Nedvěd, Dušek - Klimenta, Vak, Víšek - Ondřej, Vantuch, Špaček - od 48. navíc Urban. Trenéři: Kalous, Pešán a Kapoun.

Plzeň: Horčička - Benák, Jiří Hanzlík, Jeřábek, Modrý, Dresler, Frolo, St. Pierre - Vostřák, Jan Kovář, Vlasák - Duda, Straka, Dvořák - Lammers, M. Heřman, Johnson - Plášek, Haman, T. Rachůnek. Trenéři: M. Jelínek, Razým a Pejchar.