Rozhodl mladíček Fati. Barcelona zvládla restart La Ligy a opět má pětibodový náskok na Real

Ansu Fati přijímá gratulace ke své brance i od Lionela Messiho. foto: Reuters

Barcelona si poradila na svém hřišti s Leganés 2:0 a znovu navýšila náskok v čele španělské fotbalové ligy na pět bodů. O góly se postarali Anssumane Fati a Lionel Messi. Druhý Real Madrid však utkání 29. kola proti Valencii odehraje až ve čtvrtek.
  9:10

Lídra tabulky poslal do vedení sedmnáctiletý Fati, který se ve 42. minutě prosadil přízemní střelou z hranice vápna. Španělský mládežnický reprezentant se stal po Bojanu Krkicovi druhým nejmladším hráčem za posledních dvacet let, který vstřelil v La Lize pět gólů.

V 69. minutě pojistil výsledek z pokutového kopu Messi a 21. ligovým gólem v sezoně si upevnil vedoucí pozici v tabulce střelců. Leganés se už na odpověď nezmohlo a propadlo se na poslední místo.

Přeskočil ho Espaňol, který vybojoval na hřišti favorizovaného Getafe bezbrankovou remízu, ačkoliv dohrával od 16. minuty bez vyloučeného Bernarda. Getafe je páté, v případě středeční výhry nad Pamplonou ho ale může předstihnout Atlético Madrid.

Ansu Fati přijímá gratulace ke své brance i od Lionela Messiho.
Lionel Messi slaví se spoluhráči.

Villarreal porazil 1:0 Mallorcu a vyhrál i druhý zápas po restartu španělské ligy po koronavirové pauze. Utkání rozhodl v 16. minutě Carlos Bacca, který „uklidil“ do odkryté branky střílený centr z pravé strany.

Kolumbijský útočník se prosadil už proti 27 týmům La Ligy z 29, proti nimž nastoupil. „Žlutá ponorka“ se výhrou posunula v neúplné tabulce na pohárové sedmé místo, Mallorca zůstala na sestupové 18. příčce.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...