Jablonec rozhodl až v nastavení. Strömsgodset zdolal 2:1

19:49aktualizováno  20:39
JABLONEC - Akce náhradníků a gól z nastaveného času zařídily těsné vítězství. V úvodním utkání 3. předkola Evropské ligy jablonečtí fotbalisté porazili doma Strömsgodset 2:1. Hrdinou jsou střídající Kopic s Vošahlíkem, první centroval a druhý po vypršení devadesáté minuty skóroval.

Jablonec - Strömsgodset. Piták slaví gól. foto: MAFRA - Ota Bartovský

Odveta se hraje příští čtvrtek 8. srpna ve městě Drammen nedaleko Osla, Jablonci stačí remíza.

"Kluci zahráli prvních 30 minut tak, jak jsme si představovali. Posledních 15 minut první půle a do nějaké 65. minuty druhé půle jsme vypadli z role. V plné nahotě se ukázalo ne to, že jsme špatní hráči, ne to, že jsme odešli kondičně. Ale to, že nejsme prostě zvyklí hrát takovéhle zápasy, které se prostě musejí vyhrát, nejlépe bez obdrženého gólu," řekl jablonecký kouč Roman Skuhravý.

Že je výsledek výhodnější pro Jablonec, to přinesla rychlá akce. Kopic na pravé straně odvedl velký kus práce, navíc poněkolikáté skvěle odcentroval a nabíhající Vošahlík usměrnil míč do sítě.

Další český zástupce

Jablonec dobře zápas zakončil, ale zároveň i dobře začal. Od úvodních minut byl lepší, soupeře přehrával, vypracoval si několik slibných možností a z penalty dal gól. Jenže po půlhodině vypadl z role, dvě příležitosti brankář Špit ještě zlikvidoval, ale na pokus Ibrahima, který mimo jeho dosah usměrnil stoper Beneš, už reagovat nedokokázal.

Do té doby byli Jablonečtí rychlejší, šikovnější, což platí i o akci Hubníka, který si v 16. minutě posunul míč podél stopera Madsena, s nímž se následně střetl. Pokutový kop kapitán Piták proměnil a herní nadvláda domácích byla podpořena i výsledkově.

Zlom nastal po půlhodině. Hostům se vydařila akce z levé strany, nebezpečnou střelu Boatenga brankář Špit vyrazil a z následného rohu od brankové čáry vykopl míč Vaněk. Hosté zjistili, že se nemusí bát, začali hrát dopředu a Jablonečtí nestíhali. Vyrovnání zařídil aktivní útočník Kamara, prošel přes tři hráče, jeho centr před brankou zasáhl Ibrahim a Beneš míč nechtěně poslal do vlastní sítě.

I druhou půli Jablonec začal slibně, Vaněk se z levé strany řítil na branku, ale Larsen skvělým zásahem hosty podržel. Tutovku měli i hosté, po centru z levé strany a po zaváhání obrany volný Kamara z pár kroků hlavičkoval mimo.

Rozdíl proti prvnímu poločasu nastal v tom, že domácí se akcí po hodině hry už rozhodit nenechali a až do konce zápasu byli aktivnější a lepší. Pomohly k tomu i příchody Vošahlíka s Kopicem, ale Hubník či Zoubele své slibné možnosti nevyužili. Vypadalo to na remízu, ale nakonec rozhodla poslední akce.

"V závěru utkání jsme se ale znovu dostali do problémů, protože jsme přestali hrát svou hru. Inkasovaný gól byl výsledkem tří chyb za sebou. Přál jsem si remízu 1:1, ale když se podíváme na ten dvojzápas jako celek, myslím, že máme dobrou šanci do odvety," pravil trenér hostů Ronny Deila.

Úvodní utkání 3. předkola Evropské ligy:

Baumit Jablonec - Strömsgodset IF 2:1 (1:1)
Branky: 17. Piták z pen., 90.+1 Vošahlík - 39. vlastní Beneš. Rozhodčí: Trattu - Soteriu, Christu (všichni Kypr). ŽK: Vaněk - Kovács. Diváci: 4285.

Jablonec: Špit - Zoubele, Kysela, Beneš, Novák - Loučka - Čížek (60. Kopic), Vaněk (83. Kubista), Piták (59. Vošahlík), Jablonský - Hubník. Trenér: Skuhravý.

Strömsgodset: Larsen - Vilsvik, Horn, Madsen, Nuhu (46. Hamúd) - Ibrahim, Johansen, Boateng (72. Brenne) - Storflor (77. Wikheim), Kovács, Kamara. Trenér: Deila.

Pylová sezóna: Jak poznat alergii u svých dětí?

Alergie je nepřiměřená reakce imunitního systému na běžné, obecně neškodné látky v okolním prostředí. Taková látka, která vyvolává alergickou...