Rozhodčí v pátek nadělovali červené karty, Plzeň ji dostala po rozsudku videa

20:10
PRAHA - Dva zápasy páteční fotbalové ligy a hned tři červené karty. Tedy stejný počet vyloučení jako branek. Jeden hráč musel ze hřiště odejít ze hřiště v Liberci, kde o deseti dohrávala plzeňská Viktorie. Ta i tak remizovala 1:1. Teplice končily zápas dokonce v devíti hráčích, na porážku 0:1 na hřišti Dukly už síly neměly.

Radim Breite z Liberce a Tomáš Chorý z Plzně se potkali v souboji o míč. foto: Ota Bartovský, MAFRA

Výsledky pátečních zápasů fortuna ligy:

Slovan Liberec - Viktoria Plzeň 1:1 (0:0)

Branky: 70. Pešek - 84. Kovařík. Rozhodčí: Orel - Blažej, Kubr - Hrubeš (video). ŽK: Karafiát, Oscar, Ševčík - Chorý, Řezník. ČK: 64. Hejda (Plzeň). Diváci: 4555.

Dukla Praha - FK Teplice 1:0 (1:0)

Branka: 17. Djuranovič. Rozhodčí: Ginzel - Fišer, Černý. ŽK: Miloševič - Jindráček, Soungole, Kučera, Jeřábek, Hora, Hyčka. ČK: 50. Jindráček, 69. Jeřábek (oba Teplice). Diváci: 728.

V Liberci na sebe narazily týmy s podobným herním stylem a od úvodu se hrál velmi vyrovnaný zápas. Jako první zahrozili domácí, Breite však střelou z dálky v 18. minutě minul.

Ve 23. minutě se na druhé straně stejně vedlo po Ekpaiově přihrávce ze strany do vápna Chorému. O minutu později se po kolmici středem hostující obrany hnal na branku Aarons, v tísni však vystřelil hodně vedle.

S blížícím se koncem první půle Plzeň přidala a zahrozila dvěma centry. Na Čermákovu střílenou přihrávku však nikdo nedosáhl a po rohu v 41. minutě hlavičkoval Chorý v záklonu nad. Těsně před pauzou pak domácí Ševčík těsně nedosáhl na Aaronsův střílený centr.

Po přestávce začal Liberec náporem a ve 49. minutě Pešek málem nachytal hostujícího brankáře Hrušky, který střelu zlikvidoval krkolomně a se štěstím. V 54. minutě plzeňský gólman, slavící 33. narozeniny, vyrazil Oscarovu ránu z voleje a poté Aaronsova dorážka z velkého úhlu prošla souběžně s brankovou čárou.

V 63. minutě hostující Hejda srazil unikající Peška, sudí Orel mu nejprve udělil žlutou kartu, ale po zhlédnutí videozáznamu ho vyloučil. Viktoria šla do deseti potřetí v sezoně.

Zatímco v nedávném šlágru se Slavií hrál Liberec od 12. minuty v oslabení, s dalším adeptem na titul ho čekala téměř půlhodinová přesilovka, kterou rychle využil. Ševčík v 70. minutě vysunul Peška a ten střelou mezi nohy překonal Hrušku. Domácí záložník dal první ligový gól.

Liberec mohl náskok pojistit, ale Potočného střelu Hruška skvěle vyrazil. Domácí to hodně mrzelo, protože v 84. minutě hosté i v deseti srovnali.

Střídající Petržela se zbavil dvou obránců a předložil míč před prázdnou branku Kovaříkovi. Plzeňský krajní hráč se v soutěžním duelu trefil poprvé od předloňského srpna. Liberec v lize inkasoval po více než třech zápasech. Viktoria, kterou v úterý čeká utkání Ligy mistrů v Moskvě, už remízu udržela.

Dukla se odrazila od dna tabulky

V zápase Dukly s Teplicemi nejprve domácího Bezdičku vychytal Diviš, jehož branku poté minul hlavičkující Ostojič. Tepličtí poprvé zahrozili v deváté minutě, kdy Trubač přízemní střelou trefil tyč. Dukla se dostala do vedení v 17. minutě. Djuranovič se postavil k přímému kopu a umístěnou ranou k tyči překonal Diviše.