Rozhodčí odešli během hry do šaten. Trenér Leverkusen totiž nechtěl na tribunu

18:00aktualizováno  20:13
LEVERKUSEN/PRAHA - Nechtěl se smířit s tím, že rozhodčí ve šlágru 22. kola Bundesligy uznali Borussii Dortmund gól, a tak trenér Leverkusenu Roger Schmidt od plic vynadal hlavnímu rozhodčímu Felixi Zwayerovi. Ten za to Schmidta vykázal na tribunu, ale protože kouč Leverkusenu odmítl prostor před lavičkami opustit, sudí netradičně poslal oba týmy během zápasu na deset minut do kabin.

Sudí Zweyer opouští hřiště, protože kouč Leverkusenu Schmidt (uprostřed) odmítl odejít na tribunu. foto: Reuters

Řím spílá Královcovi. Chyboval ten a měl skutečně pískat penaltu proti Realu?

O výhře Borussie 1:0 rozhodla situace z 64. minutě, když kanonýr Pierre-Emerick Aubameyang zakončil rychlý protiútok Dortmundu.

Gabonský kanonýr tak vstřelil 31. soutěžní gól v sezoně, v Bundeslize pak dal o deset branek méně a má o jen jeden zásah méně než lídr tabulky střelců Lewandowski z Bayernu.

Pierre-Emerick Aubameyang se raduje z gólu, který podle kouče Schmidta neměl platit

Schmidt však hned poté vylétl na čtvrtého rozhodčího a začal protestovat kvůli tomu, že podle jeho mínění rozehrál Dortmund přímý kop před gólem jinde, než kde došlo k předchozímu faulu.

Sudí Zwayer proto Schmidta vykázal za pomoci kapitána Leverkusenu Steffana Kiesslinga na tribunu, kouč domácího týmu však zůstal umanutě stát.

Zwayerovi proto došla trpělivost a oba týmy poslal do kabin.

Když po deseti minutách zjistil, že vzdorovitý Schmidt zamířil na tribunu, poslal hráče zpět na hřiště a zápas se dohrál.

Borussia i přes velký tlak soupeře výhru udržela a na vedoucí Bayern tak ztrácí stále osm bodů. Leverkusen zůstává čtvrtý s už šestnáctibodovou ztrátou na Dortmund.