Úterý 16. dubna 2024, svátek má Irena

Rozhodčí neuznali Slavii regulérní gól. Ta však přesto porazila Spartu 2:0

20:00
PRAHA - Fotbalisté pražské Slavie ovládli 288. derby pražských S, když doma porazili Spartu 2:0. A to přesto, že sudí neuznali ve 29. minutě regulérní gól Milana Škody. Jeho gól ze 71. minuty už naopak platil a výhru v závěru potvrdil Josef Hušbauer. Zápas po červené kartě nedohrál sparťanský obránce Costa.

Simon Deli (nahoře) a Milan Škoda se radují z vítězného gólu. foto: MAFRA - Michal Růžička/Dan Materna

Úřadující mistr bodoval ve šlágru 7. kola první ligy ve čtvrtém z posledních pěti derby, posunul se na druhé místo tabulky a snížil manko na vedoucí Plzeň na tři body.

Viktoria má ale k dobru pondělní dohrávku se Zlínem. Sparta naopak přišla o body ve třetím ze čtyř venkovních duelů ligové sezony a z pátého místa ztrácí na Slavii čtyři body.

Do prvního derby od roku 2000 nastoupil sparťanský lídr Rosický, naopak jen na lavičce začal letenský kapitán Lafata, místo něho hrál na hrotu Václav Kadlec.

Milan Škoda a jeho radost z vítězného gólu - foto archiv.
Milan Škoda se raduje s fanoušky Slavie.

Do hostující sestavy se oproti minulému utkání dostali i Michal Kadlec, Ben Chaim a Martin Frýdek.

Ve slávistické sestavě si místo výborným výkonem ve čtvrtečním zápase Evropské ligy s Maccabi Tel Aviv vysloužil Sobol, nechyběl ani uzdravený Deli a v útoku operoval Škoda.

Domácí začali aktivněji a v úvodu protáhl Dúbravku střelou z dálky Stoch. Sparta se po deseti minutách oklepala, dokonce v první půli více držela míč, ale gólovou šanci si nepřipravila.

HET liga - 7. kolo:

Slavia Praha - Sparta Praha 2:0 (0:0)
Branky:
71. Škoda, 90.+2 Hušbauer. Rozhodčí: Jílek - Blažej, Dobrovolný. ŽK: Bořil, Ngadeu - Mareček, Mandjeck, Costa. ČK: 88. Costa. Diváci: 19.084.
Slavia: Laštůvka - Bořil, Jugas, Deli, Sobol - Ngadeu - Van Buren (71. Zmrhal), Rotaň (90. Souček), Hušbauer, Stoch - Škoda (85. Necid).
Sparta: Dúbravka - Zahustel, Mareček, Costa, M. Kadlec - Mandjeck, M. Frýdek - Ben Chaim (74. Šural), Rosický (79. Lafata), Biabiany (83. Sáček) - V. Kadlec.

Ve slávistickém dresu měl nabito Stoch, jehož střelu zpoza vápna v 26. minutě opět vyrazil Dúbravka.

Krátce nato se hosté zlobili, že rozhodčí Jílek neposoudil zákrok na unikajícího Václava Kadlec jako faul Bořila, který už měl žlutou kartu.

Z protiakce v 29. minutě málem otevřeli skóre domácí. Brankář Dúbravka nejprve vyrazil Rotaňovu střelu a poradil si i se Stochovou dorážkou.

Slovenský záložník vrátil balon ke Škodovi, jehož pokus odvrátil Costa zřejmě už za brankovou čárou, ale sudí Jílek gól neuznal. Těsně před pauzou pak na nadýchaný centr za obranu Slavie těsně nedosáhl Biabiany.

Po změně stran získali slávisté nátlakovou hrou mírnou převahu, ale ke gólovým šancím to dlouho nevedlo. Naopak po brejku v 65. minutě Rosický před prázdnou brankou o kousek nedosáhl na Biabianyho centr.

V 71. minutě domácí svůj tlak korunovali. Stoch poslal do vápna centr z přímého kopu, na který si naskočil Škoda a s pomocí Zahustelovy teče hlavičkou překonal Dúbravku.

Reprezentační kanonýr skóroval ve třetím z posledních čtyř ligových derby.

Slávisty vedoucí trefa nabudila a krátce nato mohl zvýšit Stoch, který z přímého kopu těsně přestřelil.

Závěrečný nápor sebralo hostům vyloučení Costy, který v rozmezí tří minut dostal dvě žluté karty. V nastavení pak zakončil brejk střelou k bližší tyči bývalý sparťan Hušbauer.