Rozhodčí měl proti Spartě vyloučit dva hráče Baníku, Slavii prý podmínku zrušit museli

Adam Hložek během zápasu s Baníkem Ostrava. foto:  Michal Růžička, MAFRA

PRAHA - Podle komise rozhodčích měli fotbalisté Baníku Ostrava v 6. kole první ligy dohrávat zápas se Spartou na Letné bez dvou vyloučených. Červeným kartám unikli Nemanja Kuzmanovič a Václav Procházka.
  13:05

Tvrdík se raduje. S disciplinárkou vyjednal zrušení podmínečného trestu zavření stadionu v Edenu

Sudí Ondřej Ginzel s videorozhodčím Janem Machálkem nejprve chybně posoudili zákrok ze 27. minuty, kdy Kuzmanovič, zády otočený k hlavnímu rozhodčímu, udeřil Georgese Mandjecka.

Srbský útočník Baníku za to nedostal ani žlutou kartu. V 69. minutě měl Ginzel udělit Procházkovi druhou žlutou kartu po faulu na Michala Sáčka za zmaření slibně se rozvíjející akce Sparty, která zápas vyhrála 2:0.

Rozhodčí chyboval i v utkání Bohemians 1905 proti Olomouci.

Georges Mandjeck si kryje míč před Tomášem Smolou z Baníku.
Martin Hašek se raduje ze své branky do sítě Baníku.

V 55. minutě Ondřej Lerch nesprávně nařídil penaltu pro hosty po souboji Šimona Falty s domácím obráncem Lukášem Hůlkou. Olomouc šla díky tomu do vedení 2:0, ale nakonec podlehla 2:3.

Rozhodčí Jana Adámková měla podle komise v utkání Karviné s Libercem (0:1) ve 42. minutě nařídit ve prospěch Slovanu přímý volný kop a navíc domácím vyloučit Milana Rundiče po zákroku na Jakuba Peška za zmaření zjevné brankové možnosti.

Odvolací komise musela trest Slavii zrušit

Odvolací komise Fotbalové asociace ČR nemohla podle svého předsedy Jana Lega zamítnout odvolání pražské Slavie proti podmíněnému uzavření severní a jižní tribuny na dva zápasy.

Lego uvedl, že tresty byly uloženy v rozporu s disciplinárním řádem, a proto je komise musela zrušit.

„Není možné kombinovat u stejného druhu trestu více samostatných trestů a navíc trest podmíněně odložený a nepodmíněný, jak rozhodla disciplinární komise Ligové fotbalové asociace,“ uvedl Lego v prohlášení.

Lukáš Masopust slaví svou trefu do branky Slovanu Liberec.

Červenobílí původně dostali výše uvedený trest souběžně s uzavřením hlediště na zápas s Libercem a pokutou 250 tisíc korun kvůli výtržnostem několika chuligánů v domácím duelu s Olomoucí.

Disciplinární komise následně uložila klubu trest, s nímž předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík od začátku nesouhlasil.

Uzavření stadionu a pokutu nakonec mistrovský klub akceptoval a odvolal se pouze proti podmíněnému uzavření severní a jižní tribuny na dva zápasy s účinností do konce roku.

Tvrdík po úterním jednání odvolací komise na twitteru napsal, že odvolací komise zrušila oba podmíněné tresty poté, co jí klub prezentoval rozhodnutí představenstva o nekompromisním postupu proti opakování podobných excesů ze strany jednotlivců včetně zavádění nových technologií.