Rosol sérii porážek nezastavil ani v Davis Cupu, padl i Veselý

Asie

16:50aktualizováno  17:58
PRAHA - Čeští tenisté porazili Argentinu v semifinále Davisova poháru v Praze 3:2 na zápasy. V nedělních dvouhrách za rozhodnutého stavu nejdříve Lukáš Rosol nevyužil s Horaciem Zeballosem dva mečboly a prohrál 6:4, 6:7, 4:6, Jiří Veselý na závěr podlehl Leonardu Mayerovi dvakrát 4:6.

Lukáš Rosol při Davis Cupu. foto: MAFRA Michal Růžička

Rosol vyhrál naposledy začátkem června v Queen's Clubu, od té doby prohrál na turnajích okruhu ATP osmkrát v prvním kole. V utkání se Zeballosem se mohl radovat z výhry, ale v tie-breku druhé sady nevyužil za stavu 6:4 dva mečboly. V třetím setu přišel o podání v deváté hře a vzápětí před šesti tisíci fanoušků ztratil i zápas.

"Při mečbolu jsem nedal první servis a on zahrál dobrý balon. Měl víc štěstí. Hotovo. To je tenis. Nic víc, nic míň," řekl Rosol po utkání. "Chtěl jsem hrát dobrý tenis, ale drželo mě jen podání. Světlá tečka na tom zápase. Jinak nevím, co k tomu říct. Zkusím všechno znovu a myslím, že se to může jedině zlepšit." Rosola v příštích týdnech čekají turnaje v Asii a letošní vítěz z Bukurešti doufal, že zase začne vyhrávat. "To se musí zlomit každou chvíli. Tvrdě jsem trénoval, podle mě nejvíc z týmu. Věřím, že se to otočí a začnu vyhrávat," řekl.

Dvacetiletý Veselý nastoupil ke svému druhému utkání v Davis Cupu a stejně jako letos v 1. kole ve Švýcarsku odešel poražen. Při premiéře před domácím publikem v každém setu jednou ztratil servis a sám nevyužil ani jeden ze tří brejkbolů.

O postupu tenistů do druhého finále za sebou a třetího za pět let rozhodla už po pátku a sobotě česká esa Tomáš Berdych a Radek Štěpánek. Oba nejdříve zvládli páteční dvouhry a o den později suverénně přidali postupový třetí bod ve čtyřhře.

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...