Rosolovi se v Bukurešti daří. Poprvé v kariéře prošel do semifinále

14:56
BUKUREŠŤ - Český tenista Lukáš Rosol postoupil v Bukurešti poprvé v kariéře do semifinále turnaje ATP. Sedmadvacetiletý daviscupový reprezentant porazil na rumunské antuce osmého nasazeného Viktora Troického ze Srbska 6:3, 6:1 a v sobotu ho čeká Francouz Gilles Simon. Turnajová dvojka vyřadila Daniela Brandse z Německa 6:1, 7:5.

Český tenista Lukáš Rosol foto: ČTK

Rosol, jenž letos o účast mezi čtveřicí nejlepších marně usiloval ve čtvrtfinále v hale v Záhřebu, využil v prvním setu jeden ze dvou brejkbolů a za 36 minut ho ovládl. Servis soupeři sebral také hned v úvodu druhé sady. V následujícím dramatickém gamu, v němž se hrálo šestkrát přes shodu, brejk potvrdil a utkání už nepustil.

Se Simonem se Rosol zatím na okruhu ATP utkal jen jednou, loňský vzájemný zápas na tvrdém povrchu v Dubaji vyhrál o rok starší Francouz hladce ve dvou setech.