Rosol a Štěpánek na US Open prohráli, Plíšková postupuje

7:12
NEW YORK - Tenista Radek Štěpánek nestačil v prvním kole US Open na turnajovou třicítkou Gillese Simona z Francie. Francouz nad českým tenistou vyhrál 3:0 na sety. Porážku utrpěl i další český zástupce Lukáš Rosol, který podlehl druhému nasazenému olympijskému vítězi Andymu Murraymu z Velké Británie. Karolína Plíšková naopak zvítězila nad Sofií Keninovou, původem Ruskou reprezentující USA, která dostala divokou kartu.

Lukáš Rosol během zápasu s Murraym. foto: ČTK

Štěpánek podlehl Simonovi 6:3, 6:1 a 6:4 a turnaj tak pro něj skončil. Desátá nasazená Karolína Plíšková, jejímž maximem na posledním grandslamovém turnaji sezony je postup do 3. kola z roku 2014, se utkala se Sofií Keninovou a zvítězila 6:4 a 6:3.

Nejtěžšího soupeře měl Lukáš Rosol. Andyho Murrayho se mu ale porazit nepodařilo. Prohrál s ním 3:0 na sety.