Rosický přispěl k výhře Arsenalu, Chelsea skórovala až v nastavení

Petr Čech

20:47
LONDÝN - Kapitán české fotbalové reprezentace Tomáš Rosický dal první gól v této sezoně anglické ligy a podílel se na vysoké výhře Arsenalu 4:1 nad Sunderlandem. Londýnský celek stále na druhém místě tabulky ztrácí bod na Chelsea, která s Petrem Čechem v brance porazila doma Everton 1:0 až gólem Johna Terryho z třetí minuty nastaveného času. Trefa dalšího českého fotbalisty Matěje Vydry zachránila West Bromwichi bod v utkání s Fulhamem za remízu 1:1.

Radost fotbalistů Chelsea. foto: Reuters

O triumfu Arsenalu rozhodl dvěma brankami francouzský útočník Olivier Giroud. Už v prvním poločase rozšířil svoji bilanci v sezoně na dvanáct gólů a je nejlepším ligovým střelcem Arsenalu. Rosický zvýšil na 3:0 tři minuty před přestávkou poté, co stál na konci kombinační akce, kterou rozehrál právě s Giroudem. Po změně stran se oba týmy již prosadily jen jednou, Rosický vystřídal v 73. minutě.

Anglická fotbalová liga - 27. kolo

Chelsea - Everton 1:0 (90.+3 Terry)

Arsenal - Sunderland 4:1 (5. a 31. Giroud, 42. Rosický, 57. Koscielny - 81. Giaccherini)

Cardiff - Hull 0:4 (38. a 57. Jelavič, 18. Huddlestone, 67. Livermore)

Manchester City - Stoke 1:0 (70. Touré)

West Bromwich - Fulham 1:1 (86. Vydra - 28. Dejagah)

West Ham United - Southampton 3:1 (20. Jarvis, 23. Cole, 71. Nolan - 9. Jošida)

Crystal Palace - Manchester United 0:2 (62. Van Persie z pen., 68. Rooney).

Střelec rozhodující branky Chelsea byl dlouho nejistý a několikrát se změnil. Původně byla branka připsána Franku Lampardovi, který míč z přímého kopu nacentroval do vápna. Poté byl gól označen za vlastní zásah brankáře Tima Howarda, který pohybem ruky do branky míči pomohl. Nakonec byla branka připsána Terrymu, jenž Lampardův centr patrně lehce tečoval.

Chelsea oplatila stejným výsledkem soupeři porážku ze zářijového duelu, Petr Čech si připsal dvanácté čisté konto v sezoně. Trenér hostů Roberto Martínez v roli hlavního trenéra prohrál všech pět duelů, ke kterým v pozici hlavního kouče na Stamford Bridge nastoupil.

Druhý gól v anglické lize zaznamenal Vydra, který čtyři minuty před koncem zajistil ranou z pokutového území bod West Bromwichi v domácím zápase s Fulhamem. West Bromwich sice podruhé za sebou bodoval, na výhru již ale čeká sedm ligových kol.

Po třech bodových ztrátách se výhry naopak dočkali fotbalisté Manchesteru United, kteří uspěli na hřišti ligového nováčka Crystal Palace 2:0. Skóre otevřel až v 62. minutě Robin Van Persie z penalty po faulu na Patrice Evru. Nizozemský střelec v posledních pěti zápasech skóroval čtyřikrát. Šest minut nato přidal druhý gól Wayne Rooney, který se v lize trefil po téměř dvou měsících