4. ledna 2010 18:39, aktualizováno  18:59 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Rosický podepsal v Arsenalu novou smlouvu. Polovinu předchozí promarodil

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
Tomáš Rosický | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Tomáš Rosický | foto: Reuters

LONDÝN Český fotbalista Tomáš Rosický podepsal s Arsenalem novou smlouvu, jejíž délka nebyla zveřejněna. Devětadvacetiletý záložník působí v londýnském klubu od roku 2006, kontrakt měl do konce této sezony. Kvůli zraněním dosud odehrál za Arsenal jen 76 zápasů.

Největší výpadek měl v letech 2008 a 2009, kdy chyběl rok a půl kvůli zranění podkolenní šlachy. Přesto se o svou budoucnost v Arsenalu bát nemusel. Trenér Arséne Wenger už loni v listopadu prohlásil, že má pro českého reprezentanta připravenu novou smlouvu, a dnes klub na oficiálním webu oznámil, že se mu Rosický skutečně upsal.

Hráčův manažer Pavel Paska uvedl, že k podpisu smlouvy došlo už mezi svátky, ale klub se zveřejněním čekal na start nového roku. "K oboustranné dohodě došlo už dříve, ale klub měl přednostní právo ke zveřejnění," řekl agent. "Jsem za to strašně rád. Poslední dvě sezony pro mě nebyly kvůli těm zraněním lehké. To, že jsem tuhle smlouvu podepsal, mluví dostatečně o tom, jakou důvěru ve mě klub má," uvedl Rosický v prohlášení na webu Arsenalu.

"Upřímně věřím, že i já mám ještě hodně co nabídnout klubu, spoluhráčům a všem fanouškům," dodal šestasedmdesátinásobný český reprezentant. Rosický přišel do Arsenalu z Borussie Dortmund v květnu 2006, těsně před mistrovstvím světa v Německu.

"Cítil jsem se tu jako doma od okamžiku, kdy jsem sem před čtyřmi lety přišel. Myslím, že ještě společně můžeme mnoho dosáhnout. Těším se na další měsíce a doufám, že budeme na konci sezony slavit," uvedl tvořivý záložník, jenž v 76 zápasech v dresu "Kanonýrů" vstřelil 14 gólů.

Francouzský trenér Wenger už dříve řekl, že Rosickému nabízí kontrakt proto, že v jeho schopnosti i přes zranění věří. "Mluvil jsem mnohokrát o Tomášově kvalitě a o tom, čím týmu přispívá. A to nejen na hřišti, ale i mimo něj. A tenhle nový kontrakt je toho důkazem," řekl Wenger. "Tomášovo vnímání hry a cit pro hru jsou mimořádné. Vím, že z toho budeme v příštích sezonách profitovat," dodal kouč, jenž vede Arsenal od roku 1996.

Rosický je již patnáctým hráčem, který v Arsenalu podepsal novou smlouvu od loňského května. Do velkého fotbalu vstoupil ve Spartě, za kterou hrál do roku 2001, kdy přestoupil do Dortmundu.

ČTK
Najdete na Lidovky.cz