Rosický po osmi měsících zase hrál za Arsenal. Nastoupil na 20 minut

Petr Čech

18:45
LONDÝN - Tomáš Rosický po více než osmi měsících nastoupil za Arsenal. Kapitán české reprezentace při dnešní výhře 2:1 ve 4. kole Anglického poháru proti Burnley odehrál 19 minut. Jeho spoluhráč Petr Čech tentokrát přepustil místo v bráně Davidu Ospinovi.

Tomáš Rosický pomohl k výhře Arsenalu ve 4. kole FA Cupu foto: Reuters

Výhru Arsenalu zajistil další navrátilec po zranění Sánchez, který připravil úvodní gól pro Chamberse a v 53. minutě po Vokesově vyrovnání vstřelil vítězný gól.

Nastoupí Rosický o víkendu za áčko? Je připravený, oznámil Wenger

Trenér Arséne Wenger tak v příštím kole odkoučuje jubilejní 100. zápas Anglického poháru na lavičce „Kanonýrů“.

Pětatřicetiletý Rosický přišel na hřiště v 71. minutě, kdy za velkého potlesku domácích fanoušků vystřídal Iwobiho.

Český záložník nehrál od poloviny června, kdy si v kvalifikaci mistrovství Evropy poranil koleno a musel na operaci. Minulý týden se vrátil na trávník, když odehrál poločas za juniorku Arsenalu proti Swansea.

Tomáš Rosický (druhý zleva) slaví se spoluhráči z Arsenalu svůj gól proti...
Tomáš Rosický slaví se spoluhráči z Arsenalu svůj gól proti Evertonu.

Střeleckou formu potvrdil útočník Matěj Vydra, který dvěma góly přispěl k výhře Readingu 4:0 nad třetiligovým Walsallem.

Vydra potvrdil, že v Anglickém poháru se mu střelecky daří. Ve třetím kole proti Huddersfieldu dal v prvním utkání gól a v odvetě zařídil postup dokonce hattrickem.

Proti Walsallu zvyšoval ve 41. minutě na 2:0 a v závěru utkání upravil na konečných 4:0.

Stejným výsledkem si Manchester City díky Iheanachově hattricku poradil s Aston Villou.