Rosický nahrál na gól, ale Arsenal prohrál s Wiganem

23:18
LONDÝN - Fotbalisté Wiganu pět dní po výhře nad lídrem anglické ligy Manchesterem United zaskočili dalšího favorita. V dohrávce 34. kola zvítězili 2:1 na hřišti Arsenalu a získali důležité body v boji o udržení v soutěži.

Fotbalista Arsenalu Alex Song foto: ČTK

Wigan už po devíti minutách vedl 2:0 - hosty poslali do vedení Franco Di Santo a Jordi Gómez. Arsenal ještě do přestávky dokázal snížit, když se po centru českého záložníka Tomáše Rosického v 21. minutě trefil hlavou Thomas Vermaelen.

Zapojte se do diskuze! Nově přes SMS

Domácí poté Wigan zatlačili, jejich nápor však skončil na hostující obraně, nebo ománském brankáři Al-Habsím. Hosté se díky vítězství posunuli na 16. místo a od sestupového pásma Wigan dělí pět bodů. Arsenalu patří nadále třetí příčka s pětibodovým náskokem před Tottenhamem a Newcastlem.