Rooney v 94. minutě zachránil United bod a překonal střelecký rekord Charltona

21:00
STOKE/LIVERPOOL - Kapitán Manchesteru United Wayne Rooney v anglické fotbalové lize zachránil svému týmu v nastavení remízu 1:1 na hřišti Stoke a 250. soutěžním gólem překonal klubový rekord legendárního Bobbyho Charltona, který platil od roku 1973. Swansea ve 22. kole senzačně zvítězila na půdě třetího Liverpoolu 3:2 a opustila poslední místo tabulky. Druhý Tottenham na hřišti pátého Manchesteru City dotáhl dvoubrankové manko a remizoval 2:2.

Wayne Rooney vpravo si připsal 250. gól za Manchester United a překonal Charltonův rekord. foto: Reuters

To je ve Francii rasismus legální? stěžuje si na fanoušky Bastie Balotelli

United nezačali dobře a v 19. minutě Mata nešťastně tečoval Pietersův centr do vlastní branky.

„Rudí ďáblové“ však s prázdnou neodjeli. Střídající Rooney se ve čtvrté minutě nastaveného času postavil k přímému kopu a míč z úhlu zatočil pod břevno. Svěřenci Josého Mourinha tak prodloužili sérii bez porážky na 17 soutěžních utkání a jsou dál šestí v tabulce.

„Po takovém výsledku je těžké se nějak zvlášť radovat. Ale znamená to pro mě sakra hodně. Je to velká čest a jsem hrozně moc pyšný,“ řekl novinářům jednatřicetiletý Rooney, který je i historicky nejlepším střelcem anglické reprezentace.

Výsledky 22. kola:

Liverpool - Swansea 2:3 (55. a 69. Roberto Firmino - 48. a 52. Llorente, 74. Sigurdsson)
Bournemouth - Watford 2:2 (48. King, 82. Afobe - 24. Kabasele, 64. Deeney)
Crystal Palace - Everton 0:1 (87. Coleman)
Middlesbrough - West Ham United 1:3 (27. Stuani - 9. a 43. Carroll, 90.+4 Calleri)
Stoke - Manchester United 1:1 (19. vlastní Mata - 90.+4 Rooney)
West Bromwich - Sunderland 2:0 (30. Fletcher, 36. Brunt)
Manchester City - Tottenham 2:2 (49. Sané, 54. De Bruyne - 58. Alli, 77. Son Hung-min).

„Nic takového jsem nečekal, když jsem do United (v roce 2004) přišel. Doufám, že přijdou další góly,“ dodal.

Ve Stoke dal 88. gól na hřištích soupeřů v Premier League, čímž překonal rekord Alana Shearera.

„Dosáhl v kariéře skvělého úspěchu, že překonal rekord takové legendy jako je Bobby Charlton. Nyní je Wayne legendou Manchesteru United a myslím, že zůstane zapsán v historii našeho klubu mnoho let,“ ocenil Rooneyho kouč Mourinho.

Swansea uspěla na stadionu Anfield poprvé v historii Premier League. Všechny góly padly až po změně stran, dvakrát skórovali hostující Fernando Llorente i domácí Roberto Firmino.

Velšský tým od začátku držel s favoritem krok a v úvodu druhého poločasu ho dostal do dvoubrankového vedení španělský útočník Llorente, který ke dvěma zásahům potřeboval jen čtyři minuty.

Brazilec Firmino poté sice dokázal srovnat, ale tři body zařídil „Labutím“ v 74. minutě islandský záložník Sigurdsson.

Trenér Paul Clement si připsal premiérové vítězství na lavičce Swansea a se svým týmem poskočil na 17. místo. Naopak Liverpool doma v lize prohrál po 17 zápasech a může přijít o třetí pozici.

Fotbalisté Manchesteru City proti Tottenhamu od začátku hráli lépe než při minulém výprasku 0:4 od Evertonu, ale v první půli se ještě neprosadili.

Manchester United vs. Leicester (Rooney jen na střídačce, vpravo vedle něj...
Manchester United vs. Leicester (Rooney vedle Younga na lavičce).

Po změně stran domácím doslova daroval dva góly brankář Lloris, kterého během šesti minut snadno překonali Sané a De Bruyne.

V 58. minutě dal Spurs naději gólovou hlavičkou Alli a v 77. minutě zachránil londýnskému mužstvu šťastný bod střídající Son Hung-min. Následná branka náhradníka City Gabriela Jesuse nebyla uznána kvůli ofsajdu.

Tottenham v tabulce ztrácí šest bodů na vedoucí Chelsea, která má k dobru nedělní duel s Hullem.