Úterý 23. dubna 2024, svátek má Vojtěch

Ronaldo skolil hattrickem San Sebastian, Real však na druhé místo ztrácí 10 bodů

23:15
Madrid - Real Madrid vyhrál v 23. kole španělské fotbalové ligy nad San Sebastianem 5:2 a posunul se na třetí místo. Cristiano Ronaldo dal tři góly a na jeden přihrál. Atlético Madrid zvítězilo na hřišti poslední Málagy 1:0 a upevnilo si druhou příčku. Na vedoucí Barcelonu ztrácí šest bodů.

Cristiano Ronaldo střílí jednu ze svých tří branek do sítě San Sebastianu foto: ČTK

„Bílý balet“ získal klid na kopačky svým nejrychlejším gólem sezony, už po 49 vteřinách se po Ronaldově centru prosadil hlavou Vázquez. Mezi 27. a 37. minutou přidali hráči Realu další tři góly - nejprve zužitkoval Marcelovu přihrávku před prázdnou bránu Ronaldo, následně Kroos placírkou umístil míč přesně k tyči a na 4:0 zvýšil po rohovém kopu znovu hvězdný Portugalec. V 81. minutě nejlepší fotbalista uplynulého roku završil z dorážky hattrick. Už před tím snížil Bautista a v závěru ještě zkorigoval skóre bývalý hráč Realu Illarramendi.

Jediná branka zápasu mezi Málagou a Atléticem padla hned v první minutě hry. Po Saúlově zblokované střele se míč odrazil za obranu ke zcela volnému Griezmannovi a ten pohodlně zavěsil. Francouzský střelec dal osmý ligový gól v sezoně. Svěřenci trenéra Diega Simeoneho inkasovali ve 23 zápasech La Ligy pouze devět gólů. To se naposledy povedlo výběru La Coruni ze sezony 1993/94.

Pátý Villareal doma nečekaně podlehl 1:2 o záchranu bojujícímu Alavési a připsal si druhou prohru za sebou. Vítězný gól vsítil v 71. minutě Ibai Gómez.