Ronaldo se trefil proti svým, porážce ale nezabránil. Mourinho provokoval diváky

10:58
TURÍN/PRAHA - Jako by tento tým byl k velkým obratům předurčen. Už ve finále Ligy mistrů 1998/1999 prohrával Manchester United ještě v 91. minutě s Bayernem Mnichov 0:1. Následně ale utkání ještě v základní hrací době otočil a zvítězil 2:1. Něco podobného se Rudým ďáblům povedlo i ve středu.

Cristiano Ronaldo. foto: Reuters

Karty byly rozdány následovně. Na straně domácích Juventus Turín, v jejichž čele stojí jeden z nejlepších hráčů planety Cristiano Ronaldo, který má za sebou bohatou minulost v dresu United. Na druhé straně svěřenci trenéra Josého Mourinha, zatím neprožívající sezonu, jíž by se mohli chlubit.

Branka Cristiana Ronalda:

Podobně to vypadalo i na hřišti. Jedinou branku turínských vsítil hvězdný Portugalec, a dlouho se zdálo, že to bude i vítězný zásah. Navíc Juventus měl další šance, jenže ty buď končily mimo branku, případně je chytil brankář David De Gea.

Jenže hráči ze severu Anglie mají patent na obraty, což předvedli i tentokrát. V 86. minutě proměnil přímý volný kop Juan Mata, načež o čtyři minuty se po centru z přímého kopu trefil do vlastní sítě turínský Leonardo Bonucci .

Po utkání vzbudilo nejvíce kontroverzí chování trenéra United Josého Mourinha, který bouřlivě slavil vítězství, navíc ukazoval divákům, že je špatně slyší.

To nenechalo chladným právě domácího Bonucciho, který se na trenéra Manchesteru zle obořil, a nakonec musel Mourinha ze hřiště odvést delegát UEFA a realizační tým Rudých ďáblů.

Branky United a chování trenéra Josého Mourinha:

„Jestli rozumíte italsky, tak mě tady celých devadesát minut uráželi. Já nikoho neurazil, jen jsem udělal gesto, abych jim ukázal, aby pískali hlasitěji,“ řekl novinářům Mourinho podle ČTK.

S výsledkem pochopitelně nebyl spokojený portugalský střelec Cristiano Ronaldo. „Měli jsme zápas jednoduše vyhrát o tři nebo čtyři branky. Oni podle mého názoru pro vítězství neudělali mnoho,“ prohlásil.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...