Ronaldo konečně protrhl střelecký venkovní půst. Jeho obrození odneslo AS Řím

23:00
ŘÍM/GENT - Fotbalisté Realu Madrid v úvodním osmifinále Ligy mistrů zvítězili na hřišti AS Řím 2:0 a zařídili Zinédineu Zidaneovi úspěšnou trenérskou premiéru v elitní soutěži. K postupu nakročil také Wolfsburg, který ve druhém dnešním zápase zvítězil v Belgii nad Gentem 3:2. Odvety se hrají 8. března.

Radost fotbalistů Realu Madrid. foto: ČTK/AP

Uražená hvězda: Ronaldo se zvedl a odešel z tiskovky. Naštvali ho novináři

První šanci v Římě, kde rozhodovali čeští sudí v čele s Pavlem Královcem, si v 17. minutě vypracovali domácí, El Shaarawy však zblízka přestřelil. Real častěji držel míč, ale k zakončení se moc nedostával.

Až po půlhodině hry Marcelův volej těsně minul tyč. Španělský tým tak poprvé od roku 2011 za první poločas v LM nevyslal jedinou střelu na branku.

V 57. minutě už se hosté prosadili. Ronaldo udělal povedenou kličku Florenzimu, který pak ještě jeho tvrdou ránu tečoval do branky. Portugalský kanonýr se venku trefil poprvé od konce listopadu a 89. zásahem si pojistil pozici nejlepšího střelce v historii Ligy mistrů.

Římané si pak vytvořili velký tlak a Vainqueur po přistrčení od střídajícího Džeka pálil jen těsně mimo. Na druhé straně zase o kousek minul branku hlavičkující Ronaldo. Domácí hráči se pak hodně zlobili na Královce, že po souboji Carvajala s Florenzim neodpískal pro AS penaltu.

Čtyři minuty před koncem ještě pojistil náskok Realu střídající Jesé po individuální akci. „Bílý balet“ je tak na dobré cestě, aby v pohárech poprvé po 28 letech postoupil přes italského soupeře.

Wolfsburg v souboji nováčků vyřazovací fáze Champions League přehrával domácí Gent a minutu před pauzou převahu poprvé vyjádřil gólově. Rozběhlý Draxler si narazil míč s Vieirinhou a skóroval povedenou střelou.

Německý reprezentant přidal druhou branku deset minut po změně stran poté, co využil velkou chybu obrany Gentu a obloučkem přehodil brankáře Selse. Po hodině hry zvýšil zblízka Kruse po přihrávce Träsche.

V závěrečné desetiminutovce však ještě belgické mužstvo vývoj dvojutkání zdramatizovalo, když se prosadili Kums a těsně před koncem náhradník Coulibaly.