Ronaldo pomohl gólem Realu k výhře a zlomil další rekord

22:18
MADRID - Nejdražší fotbalista historie Cristiano Ronaldo zlomil další rekord. Portugalský reprezentant skóroval po svém příchodu do Realu Madrid i ve svém čtvrtém utkání ve španělské lize, což se před ním žádnému hráči nepovedlo.

Cristiano Ronaldo. foto: AFP

Nejlepší fotbalista světa za loňský rok se v dnešním zápase na hřišti Villarrealu prosadil už po dvou minutách hry. Z levé strany prošel na hranici velkého vápna před branku a přesnou střelou k tyči překonal gólmana.

Ronaldo tak vstřelil už pátý gól v soutěži a dotáhl se na nejlepšího střelce španělské ligy Lionela Messiho z Barcelony, kterému stačily k pěti zásahům tři zápasy. Zároveň srovnal krok s další hvězdou katalánského celku Zlatanem Ibrahimovicem, jenž v dosavadních čtyřech utkáních rovněž dal pokaždé gól.

Vítězství Realu zpečetil v 73. minutě z penalty Brazilec Kaká, jenž dal svůj první ligový gól po letním přestupu z AC Milán. Villarreal, který je stále bez výhry, soupeři usnadnil cestu za třemi body, když už ve 33. minutě obdržel za faul na Kaká druhou žlutou kartu Gonzalo Rodriguez a byl vyloučen.

Ani na čtvrtý pokus se nedočkalo vítězství Atlético Madrid, které nastoupilo proti Almeríi bez obránce Tomáše Ujfalušiho. O výhru připravil domácí tým Piatti, který v 89. minutě svým druhým gólem vyrovnal na 2:2.

Atlético živilo naději na tříbodový úspěch od 54. minuty, kdy ho Forlán poslal do vedení a napravil zaváhání z 18. minuty, v níž neproměnil penaltu.