28. června 2017 23:05 Lidovky.cz > Sport > Fotbal

Ronaldo Pohár FIFA nevyhraje. Portugalci v semifinále prohráli s Chilany

Chilský brankář Claudio Bravo dostává hobla po semifinálové penaltové výhře nad... | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Chilský brankář Claudio Bravo dostává hobla po semifinálové penaltové výhře nad... | foto: ČTK/AP

KAZAŇ Fotbalisté Chile se stali prvními finalisty Poháru FIFA v Rusku. Jihoamerický tým v semifinále porazil Portugalsko v penaltovém rozstřelu jasně 3:0, poté co brankář Claudio Bravo zneškodnil všechny tři pokusy soupeře. V normální hrací době i po prodloužení zápas v Kazani skončil bez branek. Chilané v neděli vyzvou lepšího ze čtvrteční semifinálové dvojice Německo - Mexiko.

Během úvodní desetiminutovky si oba debutanti Poháru FIFA vytvořili stoprocentní šance. Jenže Chilan Eduardo Vargas nechal vyniknout brankáře Ruie Patrícia a na druhé straně zase Andrého Silvu vychytal Bravo. Zbytek úvodního dějství už byl opatrnější a moc zajímavých akcí nenabídl.

Claudio Bravo zasahuje při penaltovém rozstřelu v semifinále Poháru FIFA 2017 proti Portugalsku.
Portugalci při penaltovém rozstřelu při Poháru FIFA proti Chile (zleva Quaresma a Ronaldo).

Také po změně stran hře většinou dominovaly obrany. Jen v 58. minutě Vargasovu akrobatickou střelu zneškodnil Patrício a Bravo zase vyrazil pokus nevýrazného Cristiana Ronalda. Poprvé na letošním Pohár FIFA tak utkání skončilo remízou 0:0.

V prodloužení byli blíže gólu Chilané. Nejprve hlavou o kousek minul Alexis Sánchez a v druhé patnáctiminutovce trefili brankovou konstrukci Arturo Vidal i dorážející Martín Rodríguez. Největší hvězdou rozstřelu byl Bravo, který vyrazil penalty Ricarda Quaresmy, Joaa Moutinha i Naniho. Naopak Vidal, Charles Aránguiz i Sánchez své pokusy proměnili.

Portugalsko - Chile 0:0, na penalty 0:3

(semifinále fotbalového Poháru FIFA v Kazani)

Penaltu proměnili: Vidal, Aránguiz, Sánchez. Penaltu neproměnili: Quaresma, Moutinho, Nani. Rozhodčí: Faghaní (Írán). ŽK: Carvalho, André Silva, Fonte, Alves, Cédric - Jara, Hernández. Diváci: 40.855.

Portugalsko: Patrício - Cédric, Fonte, Alves, Eliseu - B. Silva (83. Quaresma), Carvalho, Adrien Silva (102. Moutinho), Gomes (116. Martins) - Ronaldo, André Silva (76. Nani). Trenér: Santos.

Chile: Bravo - Isla (120. Fuenzalida), Medel, Jara, Beausejour - Aránguiz, M. Díaz, Hernandéz (112. F. Silva) - Vargas (86. Rodríguez), Vidal, Sánchez. Trenér: Pizzi.