Ronaldo nastřílel jako první hráč v Lize mistrů 100 branek za jeden klub, Liverpool zneškodnil Porto

22:37
Madrid/Porto - Fotbalisté Realu Madrid v úvodním osmifinále Ligy mistrů otočili nepříznivé skóre a porazili Paris St. Germain dvěma góly v poslední desetiminutovce 3:1. Za domácí se dvakrát trefil Cristiano Ronaldo a jako první v historii soutěže dal za jeden klub 100 branek. V druhém dnešním utkání zvítězil Liverpool i díky hattricku Sadia Maného v Portu vysoko 5:0 a je krok od prvního postupu do čtvrtfinále od sezony 2008/09. Odvety jsou na programu 6. března.

Cristiano Ronaldo slaví jednu ze svých dvou branek, které vstřelil Paris Saint-Germain. foto: ČTK

Úvodní utkání osmifinále fotbalové Ligy mistrů:

Real Madrid - Paris St. Germain 3:1 (1:1)

Branky: 45. z pen. a 83. Ronaldo, 86. Marcelo - 33. Rabiot. Rozhodčí: Rocchi - Di Liberatore, Tonolini (všichni It.). ŽK: Isco, Nacho - Neymar, Lo Celso, Rabiot, Meunier. Diváci: 78.158.

FC Porto - Liverpool FC 0:5 (0:2)

Branky: 25., 53. a 85. Mané, 29. Salah, 70. Firmino. Rozhodčí: Orsato - Di Fiore, Meli (všichni It.). Bez karet. Diváci: 47.718.

Real v zápase dvou spolufavoritů na celkové vítězství v Lize mistrů začal aktivněji, ale skóre ve 33. minutě otevřel soupeř. Po Mbappého centru do vápna se míč odrazil k osamocenému Rabiotovi a ten střelou do středu branky překonal padajícího gólmana Navase.

„Bílý balet“, který v Lize mistrů útočí na vítězný hattrick, ještě do pauzy srovnal. Lo Celso ve vápně zatáhl Kroose a Ronaldo ve 45. minutě penaltu proměnil, i když brankář Areola vystihl směr střely.

Portugalský držitel Zlatého míče jako první hráč skóroval i v sedmém utkání jednoho ročníku Ligy mistrů a zaznamenal už 100 branek v Lize mistrů za jeden klub. Jeho rival Messi jich za Barcelonu dal 97.

Po změně stran byl dlouho nebezpečnější Paris St. Germain, ale v závěru dvakrát udeřil Real, který se v Lize mistrů snaží napravit nepovedenou sezonu ve španělské lize. Ke gólům výrazně pomohl dvěma centry střídající Asensio. V 83. minutě gólman PSG Areola nešťastně vyrazil míč do Ronalda, od něhož balon putoval do sítě, a za tři minuty dalším nepříliš jistým zákrokem pomohl k brance Marcelovi.

Cristiano Ronaldo slaví svou trefu do sítě Paris Saint-Germain
Roberto Firminho slaví svoji branku do sítě Porta

Maného hattrick zajistil Liverpoolu klidnou odvetu

V Portu se hrál mnohem jednoznačnější zápas. Liverpool, který startuje ve vyřazovací fázi poprvé od sezony 2008/09, nakročil za výhrou už v první půli. Ve 25. minutě nezkrotil domácí brankář José Sá Maného střelu a hned za čtyři minuty zvýšil z dorážky po Milnerově střele do tyče Salah. Gólu předcházel zákrok na jednoho z hráčů Porta, který ale sudí Orsato pustil.

Po přestávce třetí tým Premier League dál dominoval. José Sá v 58. minutě vychytal Firmina, ale na Maného dorážku neměl nárok. V 69. minutě se z první po centru prosadil Firmino a v 85. minutě završil tvrdou ranou zpoza vápna hattrick Mané. V předchozích pěti soutěžních zápasech přitom neskóroval. Liverpool neprohrál ani v pátém vzájemném souboji s Portem.