Ronaldo hattrickem zařídil Realu semifinále Ligy mistrů, postupuje i Man City

22:30
MADRID/MANCHESTER - Cristiano Ronaldo opět ukázal, že je muž na svém místě. Poté, co nedávno rozhodl El Clásico, tak rozhodl i o postupu Realu Madrid do semifinále Ligy mistrů. I když „bílý balet“ v úvodním duelu prohrál v úvodním duelu v Dortmundu 0:2, v 17. minutě Ronaldo vstřelil během 60 sekund dva góly a ten vítězný na 3:0 přidal v 77. minutě z trestného kopu. Madrid tak postoupil do šestého semifinále v řadě. Druhým semifinalistou se stal Manchester City, který po úvodní remíze 2:2 porazil v domácí odvětě Paris St. Germain 1:0.

Cristiano Ronaldo vstřelil tři góly. Wolfsburgu nestačil ani náskok 2:0. foto: ČTK/AP

V Barceloně zůstanu, dejte mi ale pětinásobný plat, žádá Neymar. Klub souhlasí

Ronaldo si připsal pátý hattrick v Lize mistrů a vyrovnal tak rekord barcelonského rivala Lionela Messiho.

V probíhajícím ročníku navíc zaznamenal 16 branek a od rekordu soutěže, který stanovil v sezoně 2013/14, dělí portugalskou hvězdu jediný zásah. Ronaldo je s 93 góly i nejlepším střelcem historie Ligy mistrů.

Manchester City sice vstoupilo do odvety mizerně, když Sergio Agüero neproměnil penaltu, domácí to ale nakonec mrzet nemuselo.

V 76. minutě rozhodl o jejich vítězství Kevin de Bruyne. Zatímco anglický celek poprvé postoupil do semifinále, PSG vypadlo ve čtvrtfinále už počtvrté za sebou.

Real Madrid - Wolfsburg 3:0 (2:0)

Branky: 16., 17. a 77. Ronaldo. Rozhodčí: Kassai - Ring, Tóth (všichni Maď.). ŽK: Ronaldo - Arnold, Luiz Gustavo, Dante, Vierinha. Diváci: 80.000. První zápas: 0:2, postoupil Real.

Manchester City - Paris St. Germain 1:0 (0:0)

Branka: 76. De Bruyne. Rozhodčí: Velasco - Alonso, Yuste (všichni Šp.). ŽK: Fernandinho - Trapp, Pastore, Van den Wiel. Diváci: 43.000. První zápas: 2:2, postoupil Manchester.