Koudelka jde v Oberstdorfu na Kasaie, další Češi neprošli kvalifikací

19:05
OBERSTDORF/PRAHA - Pouze Roman Koudelka se v neděli představí v úvodním závodu Turné čtyř můstků v Oberstdorfu. Dalším českým skokanům na lyžích se nedařilo a Jakub Janda, Jan Matura ani Antonín Hájek v sobotní kvalifikaci neuspěli.

Roman Koudelka v Oberstdorfu. foto: Reuters

Druhý muž průběžného pořadí Světového poháru Koudelka měl účast v závodu předem jistou. Na kvalifikační skok se připravoval, ale na věži kvůli silnému protivětru dlouho čekal, a proto ho nakonec vynechal. V prvním kole tradičního k.o. formátu ho tak čeká těžký soupeř Noriaki Kasai.

Japonský veterán byl v kvalifikaci třetí. „V souboji jdu proti největší legendě a na to se hrozně těším,“ napsal Koudelka na sociálních sítích.

Koudelka absolvoval v sobotu dva skoky. V prvním tréninkovém kole přistál jen na 111 metrech, ve druhém se zlepšil na 129 metrů. „Tak to nebyl zrovna úspěšný den. Trénink mi moc nevyšel, ale závodí se až v neděli. Před závodem se zaměříme na techniku a uvidíme, jak to půjde,“ uvedl Koudelka.

Rakouský skokan Michael Hayböck.
Roman Koudelka v Oberstdorfu.
Japonský veterán Noriaki Kasai.
Radost Petera Prevce po dopadu.

Nejlepší výkon v kvalifikaci předvedl Peter Prevc. Slovinský skokan porazil před 8000 diváky výkonem 138,5 metru Gregora Schlierenzauera z Rakouska a za nejdelší skok dne inkasoval prémii 2000 eur (56 tisíc korun). Třetí byl Kasai, který měl stejně jako jeho oba přemožitelé start v závodu na základě průběžného pořadí SP předem jistý.

Z českých skokanů měl k postupu nejblíže Janda, kterého od místa v elitní padesátce dělilo 5,5 bodu. Matura, který Jandu výkonem 112 metrů o metr přeskočil, byl o desetinu bodu horší. Hájek skočil 106,5 metru.