15. února 2017 13:00 Lidovky.cz > Sport > Ostatní sporty

Rogere, vítej. Legenda přijede v pondělí do Prahy. S fanoušky se setká na ‚Staromáku‘

  • Poslat
  • Tisk
  • Redakce
  • 0Diskuse
Překvapivý vítěz nedávného Australian Open se setká s českými fanoušky. | na serveru Lidovky.cz | aktuální zprávy Překvapivý vítěz nedávného Australian Open se setká s českými fanoušky. | foto: ČTK/AP

Vítěz nedávného Australian Open švýcarský tenista Roger Federer se objeví v pondělí v Praze. Osmnáctinásobný grandslamový šampion přijede propagovat zářijový Laver Cup a setká se s fanoušky na Staroměstském náměstí.

„Přijedu příští týden do Prahy. Kam bych se měl jít podívat?“ napsal dnes bývalý první tenista světa na sociálních sítích.

První ročník Laver Cupu, v němž se utká tým Evropy s výběrem světa, se uskuteční v pražské O2 areně 22. až 24. září. Federer má v české metropoli v plánu také focení materiálů, kterými se akce bude prezentovat.

V Praze se Federer objeví po téměř deseti letech. Naposledy hrál v české metropoli daviscupovou baráž, v které Švýcaři českým tenistům podlehli 2:3.

„Půjde o krátkou návštěvu Prahy, jejímž hlavním cílem bude informovat fanoušky o předprodeji vstupenek na Laver Cup. Hlavním bodem návštěvy bude setkání s fanoušky na Staroměstském náměstí v pondělí po poledni,“ řekl ČTK Karel Tejkal, mluvčí České sportovní.

Podle webu Laver Cupu bude prodej vstupenek zahájen koncem února a ceny se budou pohybovat od 4500 do 17.900 korun na pět zápasů.

Vstupenky na jednotlivá utkání budou v prodeji podle dostupnosti hned poté a jejich ceny budou začínat na 990 korunách.

V prodeji už jsou VIP vstupenky a pět zápasů v sekci zvané West Lounge přijde na 27.900 korun a v Rocket Clubu podél kurtu na 64.900 korun.

Roger Federer slaví 18. grandslamový titul.
Roger Federer a Rafael Nadal po finále Australian Open.

Evropský tým povede jako kapitán Švéd Björn Borg a jeho protějškem bude Američan John McEnroe. Jistá je účast Federera a Španěla Rafaela Nadala, ideální pro fanoušky by byl start Čecha, nejspíš Tomáše Berdycha.

Akce vymyšlená jako pocta Australanovi Rodu Laverovi by se měla konat každý rok v září s výjimkou roku, v němž jsou letní olympijské hry. Už je jasné, že v roce 2019 bude ve Spojených státech a pak znovu v Evropě.

ČTK
  • 0Diskuse