Rittich pomohl Calgary čistým kontem k výhře, Kaše dvěma asistencemi zařídil vítězství Anaheimu

7:00aktualizováno  11:57
NEW YORK - Brankář David Rittich vychytal v NHL téměř po roce druhou nulu v kariéře, když zneškodnil 34 střel Vancouveru a dovedl hokejisty Calgary k výhře 3:0.

David Rittich foto: USA TODAY Sports

KOMENTÁŘ: Krásná show, úcta k Haškovi, jen jeden milý host chyběl

Český gólman byl vyhlášen první hvězdou zápasu stejně jako Ondřej Kaše. Český útočník připravil dvě branky Anaheimu, který doma porazil San Jose 3:1.

Ve třinácti zápasech sobotního programu ještě asistovali Jakub Vrána a Radko Gudas u druhé branky Washingtonu, který podlehl Carolině 2:3 v prodloužení.

Rittich udržel v NHL poprvé čisté konto proti Los Angeles a skvělými výkony v minulé sezoně si řekl o post týmové jedničky Flames.

Český gólman se blýskl několika zákroky už v úvodním utkání v Coloradu a dobrou formu ukázal i proti Vancouveru, který ho zasypal 34 střelami.

„Nikdo nechce prohrát dvakrát za sebou. Ani my ne. Jsem rád, že jsme je porazili a že máme dva body,“ řekl Rittich, který se zapotil hlavně ve třetí třetině.

Připsal si v ní osmnáct zákroků včetně tří v minutovém oslabení tří proti pěti za stavu 2:0. Jeho spoluhráči skórovali jednou v každé třetině, trefili se Elias Lindholm, Sean Monahan a Johnny Gaudreau.

Kaše stejně jako Rittich první hvězdou zápasu

Po akcích Kašeho se Anaheim ujal vedení 1:0 a 2:1. Český útočník v prvním případě vystihl rozehrávku gólmana Aarona Della a po jeho přihrávce poslal Michael del Zotto puk do prázdné branky.

„Chce se po nás, abychom chodili za branku a pomáhali obráncům rozehrát puk. Obvykle to více pomáhá, než škodí, a tohle se stane jednou za čas. Přečetl to dobře,“ vysvětlil Dell.

Anaheimský Ondřej Kaše slaví gól

U druhé branky vyslal kadaňský rodák do úniku Ryana Getzlafa, který se prosadil forhendovým blafákem.

„Pokaždé, když zůstal kotouč volný, byl u něho. Skvěle se pohyboval, hrál s nadšením,“ rozplýval se trenér Anaheimu Dallas Eakins nad výkonem Kašeho, který v zápase vyslal šest střel.

Třetí gól přidal v závěru prostřední třetiny Adam Henrique. Na druhé straně Tomáš Hertl ani ve třetím utkání v sezoně nebodoval.

Washington promrhal dvoubrankové vedení

Washington vedl 2:0 po protiútoku, který založili čeští hráči. Gudas přihrál Vránovi, který z levé strany tvrdě vypálil a puk dorazil do sítě T.J. Oshie.

Carolina se ale nevzdala a ve třetí třetině vyrovnala brankami Erika Hauly a Jaccoba Slavina. Prodloužení pak rozhodl Jake Gardiner v čase 64:04.

Brankář Petr Mrázek, který v úvodním utkání vychytal výhru v nájezdech nad Montrealem, zůstal na střídačce a má nastoupit opět dnes proti Tampě Bay.

Boston vyhrál proti Arizoně popatnácté v řadě

Boston porazil Arizonu popatnácté v řadě, tentokrát zvítězil na jejím ledě 1:0. Gól vstřelil Brad Marchand a brankář Jaroslav Halák zlikvidoval 35 střel.

David Pastrňák ani ve druhém utkání sezony nebodoval, ale trenér Bruce Cassidy byl s výkonem jeho řady spokojený.

„Naše elitní lajna si vytvářela mnohem více příležitostí než minule v Dallasu. Hráli lépe a dali i gól,“ chválil kouč, který zařadil do sestavy také uzdraveného Davida Krejčího.

Pittsburgh koncertoval, Crosby se porval

Pittsburgh reagoval na prohru s Buffalem promícháním útočných řad. Změny se dotkly i Dominika Simona, který se posunul k Sidneymu Crosbymu na místo Patrika Hörnqvista.

Švédský útočník ožil a přispěl dvěma góly k výhře 7:2 nad Columbusem. Dvakrát skóroval i jeho spoluhráč Jared McCann. Penguins položili základ k úspěchu ve druhé třetině, kterou vyhráli 5:1.

Faulovaný Sidney Crosby.

V zápase překvapilo, že Crosby shodil rukavice a porval se s Pierrem-Lucem Duboisem. Kapitán Pittsburghu souboj vyhrál.

Rozmíšku odstartoval zákrok útočníka Columbusu, který u mantinelu atakoval Jakea Guentzela. Další hvězda Penguins Jevgenij Malkin se zranil a z utkání odstoupil.

Buffalu i Rangers vyšel vstup na jedničku

Buffalo odstartovalo skvěle jubilejní padesátou sezonu v NHL. Po výhře v Pittsburghu deklasovalo doma ve slavnostní atmosféře New Jersey 7:2.

Zápasu předcházel ceremoniál, v němž se na ledě seřadila i patnáctka bývalých kapitánů klubu včetně toho prvního, čtyřiaosmdesátiletého Floyda Smithe.

Hráči přiznali, že je přítomnost vzácných hostů nabila energií, a excelovali zejména Victor Olofsson se Samem Reinhartem, kteří dali po dvou gólech.

Radost hokejistů Buffala

Skvělou formu má na startu sezony Mika Zibanejad, který nasbíral osm bodů (4+4) ve dvou zápasech a vede produktivitu soutěže.

Útočník New Yorku Rangers byl v sobotu u všech branek týmu, kterému zařídil hattrickem a přihrávkou výhru 4:1 na ledě Ottawy. Do sestavy vítězů se nevešel Filip Chlapík, naopak v obraně nastoupil Libor Hájek.

Třemi brankami se zaskvěl také Mike Hoffman, který se v odvetě s Tampou Bay postaral o výhru Floridy 4:3. Connor McDavid režíroval výhru Edmontonu 6:5 v přestřelce s Los Angeles čtyřmi body (1+3).

Výsledky:

Buffalo - New Jersey 7:2 (2:0, 3:1, 2:1)
Branky: 3. a 34. Olofsson, 44. a 57. S. Reinhart, 18. Eichel, 23. Okposo, 29. Skinner - 21. Palmieri, 41. Zajac. Střely na branku: 36:20. Diváci: 19.070. Hvězdy zápasu: 1. Eichel, 2. Olofsson, 3. S. Reinhart (všichni Buffalo).

Florida - Tampa Bay 4:3 (0:0, 3:1, 1:2)
Branky: 30., 32. a 41. Hoffman, 33. Acciari - 37. G. Smith, 47. Stamkos, 56. Joseph. Střely na branku: 28:35. Diváci: 17.424. Hvězdy zápasu: 1. Hoffman, 2. Huberdeau, 3. Bobrovskij (všichni Florida).

Ottawa - NY Rangers 1:4 (1:1, 0:2, 0:1)
Branky: 13. B. Tkachuk - 7., 30. a 33. Zibanejad, 43. Panarin. Střely na branku: 32:30. Diváci: 15.135. Hvězdy zápasu: 1. Zibanejad, 2. Bučněvič (oba NY Rangers), 3. B. Tkachuk (Ottawa).

Washington - Carolina 2:3 v prodl. (1:0, 1:0, 0:2 - 0:1)
Branky: 18. Hathaway, 32. Oshie (Vrána, Gudas) - 43. Haula, 50. Slavin, 65. Gardiner. Střely na branku: 34:28. Diváci: 18.506. Hvězdy zápasu: 1. Gardiner (Carolina), 2. Hathaway (Washington), 3. Slavin (Carolina).

Toronto - Montreal 5:6 po sam. nájezdech (2:1, 1:0, 2:4 - 0:0)
Branky: 6. a 59. Matthews, 16. Kerfoot, 22. Moore, 46. W. Nylanders - 2. Domi, 46. Drouin, 47. Gallagher, 54. Petry z tr. střílení, 56. Danault, rozhodující sam. nájezd Byron. Střely na branku: 37:42. Diváci: 19.547. Hvězdy zápasu: 1. Gallagher, 2. Byron (oba Montreal), 3. Kerfoot (Toronto).

Pittsburgh - Columbus 7:2 (0:0, 5:1, 2:1)
Branky: 22. a 50. Hörnqvist, 29. a 36. McCann, 25. M. Pettersson, 40. Letang, 52. Blueger - 27. Werenski, 55. Nyquist. Střely na branku: 40:30. Diváci: 18.550. Hvězdy zápasu: 1. McCann, 2. Hörnqvist, 3. Letang (všichni Pittsburgh).

Nashville - Detroit 3:5 (0:2, 2:0, 1:3)
Branky: 25. Arvidsson, 33. F. Forsberg, 45. Ekholm - 11. a 59. Bertuzzi, 12. Mantha, 45. D. Larkin, 50. Glendening. Střely na branku: 42:28. Diváci: 17.539. Hvězdy zápasu: 1. Mantha, 2. D. Larkin (oba Detroit), 3. Duchene (Nashville).

St. Louis - Dallas 3:2 (1:1, 0:1, 2:0)
Branky: 2. Perron, 45. B. Schenn, 51. Blais - 12. Janmark, 34. Heiskanen. Střely na branku: 30:29. Diváci: 18.096. Hvězdy zápasu: 1. B. Schenn, 2. Blais, 3. Binnington (všichni St. Louis).

Arizona - Boston 0:1 (0:1, 0:0, 0:0)
Branka: 19. Marchand. Střely na branku: 35:26. Diváci: 17.125. Hvězdy zápasu: 1. Halák (Boston), 2. Kuemper (Arizona), 3. Marchand (Boston).

Colorado - Minnesota 4:2 (2:1, 1:1, 1:0)
Branky: 5. Rantanen, 6. Bellemare, 39. Landeskog, 60. Graves - 11. Suter, 29. Parise. Střely na branku: 32:31. Diváci: 17.090. Hvězdy zápasu: 1. Landeskog, 2. Rantanen, 3. Grubauer (všichni Colorado).

Anaheim - San Jose 3:1 (1:0, 2:1, 0:0)
Branky: 4. Del Zotto (O. Kaše), 27. Getzlaf (O. Kaše), 38. Henrique - 26. Couture. Střely na branku: 33:36. Diváci: 15.795. Hvězdy zápasu: 1. O. Kaše, 2. H. Lindholm, 3. Getzlaf (všichni Anaheim).

Edmonton - Los Angeles 6:5 (2:3, 1:0, 3:2)
Branky: 11. a 54. Neal, 1. McDavid, 25. Kassian, 46. Nygard, 51. Nurse - 5. D. Brown, 10. Lewis, 15. Kopitar, 44. Amadio, 49. Doughty. Střely na branku: 31:32. Diváci: 18.347. Hvězdy zápasu: 1. Neal, 2. McDavid (oba Edmonton), 3. Kopitar (Los Angeles).

Calgary - Vancouver 3:0 (1:0, 1:0, 1:0)
Branky: 14. E. Lindholm, 22. Monahan, 59. J. Gaudreau. Střely na branku: 30:34. David Rittich odchytal za Calgary celý zápas a z 34 střel neinkasoval. Diváci: 19.005. Hvězdy zápasu: 1. Rittich, 2. J. Gaudreau, 3. Monahan (všichni Calgary).

Šárka Hamrusová: Díky laktační poradkyni jsem si přestala myslet, že je chyba ve mně

Šárka chtěla kojit. Chvíli to ale vypadalo, že se jí to nepodaří. Díky správně zvolené laktační poradkyni nakonec dosáhla úspěchu. Poslechněte si...