Rittich byl v NHL vyhlášen hvězdou zápasu, vychytal 26 střel. Z Čechů dal v sobotu gól jen Kubalík

Jack Roslovic z týmu Winnipeg Jet's (na snímku za sítí) dává gól brankáři Jacku Campbellovi z týmu Los Angeles Kings během třetí třetiny sobotního utkání NHL. foto: AP/via ČTK

New York - Gólman David Rittich zlikvidoval v NHL 26 střel, dovedl Calgary k výhře 3:1 nad Ottawou a byl zvolen první hvězdou zápasu. Ve třinácti utkáních sobotního programu vstřelil z českých hráčů gól pouze Dominik Kubalík, který šestým zásahem v sezoně zmírnil prohru Chicaga 3:7 v Coloradu. Tomáš Hertl asistoval u dvou branek San Jose, které zvítězilo 4:2 na ledě Arizony.
  7:16

Vrána si připsal v NHL dva body, Voráček asistoval u tří branek

Rittich vede v této sezoně brankářské tabulky v počtu startů (23) a střel, které na něho šly (731) a které chytil (669). Český gólman dlouho držel v utkání s Ottawou i naději na třetí čisté konto. Calgary bránilo od konce úvodní třetiny těsný náskok až do 55. minuty, v níž Jean-Gabriel Pageau překonal Ritticha střelou z pravého kruhu nad lapačku. Elias Lindholm ale vrátil domácím vedení už za 61 sekund a při hře ze brankáře stvrdil výhru.

Centrový hráč Tyson Jost (17) z týmu Colorado Avalanche přimáčknut na mantinel...
Christopher Tanev (8) z týmu Vancouver Canucks bojuje o puk s Patrickem...

Chicago otevřelo po 97 sekundách hry skóre, ale už ve 31. minutě prohrávalo v Coloradu 1:7. Poté se prosadili hosté po české spolupráci. Davida Kämpfa sice srazil domácí hráč mezi kruhy k ledu, ale puk se dostal na levou stranu Kubalíkovi do jízdy. Plzeňský rodák snížil střelou mezi betony. Výhru Avalanche řídili se čtyřmi body Joonas Donskoi (2+2) a uzdravený Mikko Rantanen (1+3).

Kouč Calgary, který se hokejistovi nigerijského původu omlouval za ‚negra‘, rezignoval

San Jose prohrávalo už ve třetí minutě 0:2. Pod obrat se podepsal i Hertl, který přihrával na poslední dvě branky. Odchovanec pražské Slavie získal první bod za vyhrané vhazování. U dalšího gólu vyhodil při závěrečné hře bez brankáře puk z vlastního pásma, kterého se zmocnil Logan Couture a druhou trefou v zápase zpečetil výhru.

Los Angeles - Winnipeg 2:1

Jakub Vrána a Radko Gudas přispěli Washingtonu jednou přihrávkou k výhře 5:2 na ledě Detroitu. Hlavním hrdinou zápasu se stal Alexandr Ovečkin, který nasázel hattrick a v tabulce střelců se vyhoupl na druhé místo. Ruský kanonýr ztrácí na Davida Pastrňáka čtyři branky. Za poražené si připsal asistenci a první bod v sezoně Filip Zadina. Přihrávka Dominika Simona nestačila Pittsburghu, který podlehl v St. Louis 2:5.