Řezník Paták přehlédl evidentní ruku Petržely, a pomohl tak Plzni k výhře ve Zlíně

22:00aktualizováno  22:39
ZLÍN/PRAHA - Fotbalisté Zlína ještě v 59. minutě vedli nad Plzní ve 24. kole Synot ligy 1:0, pak se však stalo to, před čím odborníci na prostředí v českém fotbale varovali. Do hry výrazným způsobem vstoupil rozhodčí Michal Paták, alias Řezník z Horní Břízy. Muž, který je dvorním rozhodčím Romana Berbra, přehlédl evidentní ruku Milana Petržely, který díky tomu vyrovnal na 1:1.

Michal Paták vstoupil do vývoje utkání velmi zásadním způsobem. foto: MAFRA - Luděk Ovesný

Slavii se vzdalují poháry. Doma poprvé na jaře nevyhrála a Liberec jí opět odskočil

A nebyl by to Paták, kdyby mu to stačilo. Za protesty ihned poté vyloučil po druhé žluté kartě domácího obránce Matejova.

Otevřel tak Viktorii cestu k výhře a toho taky využila. V 74. minutě se po parádní trefě z dálky trefil Ondřej Vaněk, který tak rozhodl o výhře Plzně 2:1.

Na Petrželův gól po jasném hraní rukou se podívejte ZDE

Rozhodčí ihned po konci zápasu museli rychle utíkat ze hřiště, protože na ně rozzuření domácí fandové házeli z hlediště odpadky.

Na sudího Michala Patáka házeli fanoušci kelímky od piva.
Zdeněk Grygera spílá sudímu Radku Kotíkovi.

„Celý zápas to byla od pana Patáka jedna velká lež. Není to od něj poprvé,“ rozčiloval se po zápase kapitán Zlína Tomáš Poznar, který v 9. minutě otevřel skóre.

Tragikomický příběh pak dokreslila situace po zápase, kdy Milan Petržela odmítl jít po zápase na rozhovor s reportérem České televize, aby situaci před vyrovnávacím gólem okomentoval. Byl prý v té době v péči lékařů.

„Nechci nikomu sahat do svědomí, ale že nejde Milan Petržela na rozhovor, to je spíš obrana Plzně,“ přiznal expert ve studiu ČT Martin Hyský.

Viktoria si ve Zlíně připsala už třináctou ligou výhru za sebou a minimálně do nedělní dohrávky má dvanáctibodový náskok na druhou Spartu. Pražané však mají o dva odehrané zápasy méně.

Patákovo rozhodnutí okomentoval na Facebooku kapitán Sparty Bořek Dočkal:

Je těžké pro ostatní týmy bojovat o titul , když Plzeň hraje ve 12 󾮖🖕🖕 (Petržela ruka a gól,který mu byl uznán a Zlínsk...

Zveřejnil(a) Bořek Dočkal dne 9. duben 2016

Synot liga - 24. kolo:

Fastav Zlín - Viktoria Plzeň 1:2 (1:0)

Branky: 9. Poznar - 59. Petržela, 74. Vaněk. Rozhodčí: Paták - Wilczek, Kotík. ČK: 59. Matejov.