Reprezentanti si před Itálií zastříleli proti juniorům Sparty

18:04
Čeští fotbaloví reprezentanti dnes zakončili přípravný kemp před nedělním oficiálním srazem na kvalifikační utkání s Itálií. Na závěr si pořádně zastříleli v rámci modelového utkání proti juniorům Sparty, které porazili jasně 9:1. Do utkání zasáhl už i sparťanský útočník David Lafata, který stejně jako Libor Kozák dal hattrick a ještě na jeden gól nahrál.

Česko - Slovensko. David Lafata se raduje z prvního gólu foto: ČTK

Utkání se hrálo na dvakrát 35 minut. Devítičlenný tým reprezentantů doplnili brankář Dominik Rodinger a také manažer národního týmu Vladimír Šmicer.

ČR - junioři Sparty 9:1

Modelové utkání české fotbalové reprezentace v rámci přípravy před kvalifikačním zápasem s Itálií - hráno 2x35 minut.

Branky: 21., 24. a 50. Lafata, 36., 52. a 55. Kozák, 17. a 30. Pekhart, 12. Sivok - 69. Dobiáš.

Sestava ČR: Rodinger - Gebre Selassie, Sivok, Suchý, Kadlec - Šmicer, Kalas, Lafata, Jiráček - Kozák, Pekhart.

"Zápas splnil očekávání, i v těžkým podmínkách za deště si hráči nacvičili kombinace i zakončení. Třeba Pekhartův druhý gól z 20 metrů do vzdálenějšího rohu branky by mohl kandidovat na gól měsíce. Desátý gól ale reprezentanti nedali, Michal Kadlec napálil osm minut před koncem míč z penalty do tyče," řekl mluvčí týmu Jaroslav Kolář.

Za juniory Sparty v závěru alespoň snížil synovec slavného československého reprezentanta Karola Dobiaše Jakub.

Lafata se dnes připojil k týmu i přesto, že Spartu v sobotu čeká závěrečné utkání sezony proti Dukle. Nejlepší ligový kanonýr však do něj nemůže zasáhnout, protože ve čtvrtek dostal od disciplinární komise trest na tři utkání za vyloučení v 28. kole proti Brnu.

Reprezentanti, kteří od úterý dobrovolně trénovali, budou mít v sobotu volno a znovu se sejdou se zbytkem národního týmu na nedělním srazu, kdy začne oficiální příprava na duel s Itálií. Proti lídrovi kvalifikační skupiny nastoupí Češi v pátek 7. června od 20:45 na Letné.