Reprezentace do 19 let postoupila na Euru do semifinále. Fanoušek trefil sudího do hlavy

20:00
tbilisi - Česká fotbalová reprezentace do 19 let dosáhla na mistrovství Evropy v Gruzii obrovského úspěchu. Postoupila do semifinále, když v přímém souboji o postup porazila domácí výběr 2:0. Zápas však má velkou kaňku, po druhém českém gólu totiž trefil domácí fanoušek hlavního sudího do hlavy a zápas musel být na víc než deset minut přerušen.

Česká reprezentace se raduje z nečekaného postupu. foto: ČTK

Svěřenci trenéra Jana Suchopárka postoupili do semifinále z druhého místa za Portugalci, s nimiž ve středu utrpěli porážku 1:2. V semifinále si Češi zahrají ve středu s vítězem druhé skupiny, jímž bude nejspíš Anglie.

Gruzínci potřebovali k postupu vyhrát, zatímco Čechům stačila i remíza. Podle toho to na trávníku vypadalo. Domácí se snažili tlačit, ale česká defenziva byla pevná.

Česko právě porazilo Itálii a na Euru do 21 let drží naději na postup.
Michael Lüftner životní trefou zařídil vítězství nad Itálií 3:1.

Na druhé straně přinášely nebezpečí centry Sadílka. Turyna sice ještě dva nevyužil, ale v posledních vteřinách poločasu si na Sadílkův roh naskočil kapitán Šašinka a zařídil hlavou vedení.

ME fotbalistů do 19 let:

Skupina A:

Česko - Gruzie 2:0 (1:0)
Branky:
45. Šašinka, 70. Holík.
Sestava Česka: Jedlička - Mareček, Král, Chaluš, Holík (90.+10 Čech) - Chvěja (67. Granečný), Havelka, Tischler, Sadílek - Šašinka, Turyna (88. Graiciar). Trenér: Suchopárek.

Portugalsko - Švédsko 2:2 (0:1)

Bránění standardních situací nevyšlo Gruzii ani po změně stran. V 70. minutě Sadílek opět zahrál roh, míč přetáhl na zadní tyč, kde byl nehlídaný Holík a z voleje z úhlu propálil gólmana.

Vzápětí sudí zápas zhruba na deset minut přerušil poté, co byl zasažen do hlavy předmětem z hlediště a musel se nechat ošetřit.

Ani delší pauza český tým nevyvedla z koncentrace a v závěrečných 20 minutách už si výhru a postup pohlídal. Češi jsou v semifinále poprvé od roku 2011, kdy silný ročník 1992 vedený trenérem Jaroslavem Hřebíkem došel až do finále.