Oslabená Sparta na Villarreal nestačila, v bláznivé přestřelce padla 2:4

20:30aktualizováno  22:55
PRAHA - Fotbalisté Sparty si historické semifinále Evropské ligy nezahrají. V odvetě čtvrtfinále této soutěže padli doma na Letné s Villarrealem 2:4, když po poločase prohrávali už 0:3. Letenští do zápasu nastoupili bez osmi zraněných či vykartovaných hráčů sestavy a s pouze třemi klasickými obránci.

Radost hráčů Villarrealu. foto:  Michal Růžička, MAFRA

Sparťanský trenér Zdeněk Ščasný měl problémy hlavně se složením defenzivy, z níž kvůli karetním trestům a zraněním vypadli první čtyři stopeři. Se zkušeným Kováčem tak ve středu obrany nastoupil Mareček.

ON-LINE REPORTÁŽ ZE ČTVRTFINÁLE EVROPSKÉ LIGY SPARTA VS. VILLARREAL ZDE!

Ze zraněných hráčů, kteří chyběli v předchozích zápasech, byl k dispozici pouze Lukáš Vácha a ten byl navíc připravený pouze na lavičce. Vedle něj a náhradního brankáře Millera pak měl Ščasný na střídání už pouze pět mladíků z juniorských výběrů.

Po utkání se Juliš už usmíval. ‚V poločase jsem chtěl ale brečet,‘ přiznal

A přestože Sparta přežila pro ni kritickou třetí minutu z posledních dvou duelů, dlouho čisté konto neudržela. Už o dvě minuty později se dostal do brejku Bakambu, který svým zakončením nedal Bičíkovi šanci - 0:1.

Po inkasované brance domácí dokázali soupeře zmáčknou před jeho pokutové území a trpělivě se pokoušet dostat do zakončení, jen Dočkal pálil během patnácti minut zápasu čtyřikrát.

Sparta vs. Villarreal, odvetné utkání čtvrtfinále Evropské ligy (Bakambu střílí...
Sparta vs. Villarreal, odvetné utkání čtvrtfinále Evropské ligy (Suarez a...

Jenže gólově se ne a ne urodit. A to ani na hranici čtyřicáté minuty, kdy se krátce po sobě dostali k zakončení Lafata a Krejčí. Jenže prvního vychytal Aréola, druhý „zařízení“ netrefil. A tak udeřilo na straně druhé - po rychlé akci se dostal k odraženému míči Castillejo a překonal Bičíka podruhé.

To ale nebylo ze strany čtvrtého celku španělské ligy všechno - po rohovém kopu ve 44. minutě zatloukl de facto už třetí hřebík do sparťanské sítě Llido. Domácí tak de facto zažili zrcadlově poločas hrůzy, kterým šokovali v osmifinále na půdě Lazia.

Sparta Praha - Villarreal CF 2:4 (0:3)

Branky: 65. Dočkal, 71. Krejčí - 5. a 49. Bakambu, 43. Castillejo, 45.+1 vlastní Lafata. Rozhodčí: Atkinson - Mullarkey, Child (všichni Angl.). ŽK: Krejčí, Frýdek, Juliš, Kováč, Konaté, Lafata - Soldado, Castillejo. Diváci: 18.201 (vyprodáno). První zápas: 1:2, postoupil Villarreal.

Sparta: Bičík - Mareček, Kováč, Frýdek - Konaté, Dočkal, Matějovský, Krejčí - Juliš, Lafata, Fatai. Trenér: Ščasný.

Villarreal: Aréola - Mario Gaspar (57. Jaume Costa), Bailly, Víctor Ruiz, Rukavina - Suárez (66. Baptistao), Trigueros (61. Dos Santos), Bruno Soriano, Castillejo - Soldado, Bakambu. Trenér: Marcelino.

Potupa letenské obrany pokračovala i krátce po změně stran, když se zcela osamocený před Bičíkem ocitl s míčem na kopačce Bakambu a ten neměl problém vstřelil svůj 22. gól v letošní sezoně ve všech soutěžích.

Sparťané zápas ale nezabalili a v 64. minutě dokázal snížil na 1:4 střelou zpoza vápna Bořek Dočkal, pro kterého to byl už šestý střelecký pokus v zápase. V 71. minutě dokázal snížil na 2:4 po rychlé křídelní akci Krejčí, který doklepl míč z hranice malého vápna do prázdné branky.

Ve zbytku zápasu se hrál relativně pohodový duel, kdy se domácí sympaticky snažili o další branky. To se jim ale už nepovedlo, když Aréolu nepřekonali Juliš, Matějovský a dalekonosnou tečovanou střelou ani Kováč.

Pro Spartu tak letošní putování pohárovou Evropou končí dvěma porážkami se čtvrtým týmem španělské Primera Division, který je zároveň letos jediným přemožitelem Letenských na evropské půdě.

Ostatní výsledky odvetných čtvrtfinálových zápasů Evropské ligy

Liverpool - Dortmund 4:3 (0:2)

Branky: 48. Origi, 66. Coutinho, 78. Sakho, 90.+1 Lovren - 5. Mchitarjan, 9. Aubameyang, 57. Reus. Rozhodčí: Cakir (Tur.). První zápas: 1:1, postoupil Liverpool.

Šachtar Doněck - Braga 4:0 (2:0)

Branky: 43. a 74. vlastní Ferreira, 25. Srna z pen., 50. Kovalenko. Rozhodčí: Královec (ČR). První zápas: 2:1, postoupil Šachtar.

FC Sevilla - Bilbao 1:2 po prodl. (1:2, 0:0), na pen. 5:4

Branky: 59. Gameiro - 57. Aduriz, 80. García. Rozhodčí: Skomina (Slovin.). První zápas 2:1, postoupila Sevilla.