Úterý 19. března 2024, svátek má Josef

Rekordních 71 381 diváků sledovalo drtivou ruskou výhru 5:0

6:00
PETROHRAD - Ruští hokejisté porazili Finsko 5:0 a před 71 381 diváky oslavili na fotbalovém stadionu Zenitu Petrohrad triumf na Channel One Cupu. Vévodí i průběžnému pořadí Euro Hockey Tour. Češi jsou v obou tabulkách poslední.

Radost hokejistů Ruska. foto: Reuters

Duel v petrohradské Gazprom Areně se hrál se zataženou střechou a mohl se pochlubit druhou nejvyšší návštěvou v historii na mezinárodním utkání. Více diváků navštívilo jen 7. května 2010 zápas mistrovství světa na fotbalovém stadionu v Gelsenkirchenu, kde se sešlo 77 803 fanoušků.

Celkem na aktivity včetně koncertů zavítalo na akci v Petrohradu 81 tisíc lidí.

Fanoušci se mohou těšit na stejném místě ještě na duel KHL mezi domácím SKA a CSKA Moskva, který se bude hrát v sobotu 22. prosince.

První branky se zaplněné ochozy v Petrohradu dočkaly minutu před koncem první třetiny, kdy otevřel skóre Kaprizov. Ve 26. minutě zvýšil při Partanenově vyloučení Tokranov.

Sborná využila v polovině utkání i další početní výhodu při Ojamäkiho pobytu na trestné lavici, kdy se trefil bek Něstěrov.

Hned za 49 sekund zvýšil další zadák Gavrikov už na 4:0. Výsledek dovršil v 55. minutě Grigorenko. Gólman Šesťorkin si výjimečný zápas vychutnal s čistým kontem.