Rekordní zápas na Masters vyhrál Murray. Ve finále se utká s obhájcem Djokovičem

18:55aktualizováno  23:20
LONDÝN - To byl zápas. Semifinále letošního ročníku Turnaje mistrů mezi Britem Andym Murrayem a Kanaďanem Milošem Raoničem se stalo nejdelším zápasem v historii turnaje, zároveň i nejdelším duelem hraným na dva vítězné sety. Po třech hodinách a 38 minutách jej vyhrála aktuální světová jednička Murray, který udolal Raoniče v poměru 5:7, 7:6 a 7:6. Ve svém premiérovém finále na Masters si v neděli zahraje s obhájcem titulu, Srbem Novakem Djokovičem, který porazil 6:1 a 6:1 Japonce Keie Nišikoriho.

Andy Murray se raduje z triumfu v rekordně dlouhém duelu. foto: Reuters

Murray si pojistil postup do semifinále Turnaje mistrů, dál jde i Nišikori

Murray, jenž v předchozích třech letech na Turnaji mistrů ztroskotal v semifinále, zdolal Raonice podeváté ve dvanáctém vzájemném duelu a svou vítěznou sérii na okruhu ATP protáhl na 23 zápasů.

Rok ukončí poprvé v kariéře na místě světové jedničky, pokud Djokoviče ve finále porazí.

Srb, jehož z tenisového trůnu sesadil před dvěma týdny, se může do čela žebříčku vrátit, pokud Turnaji mistrů popáté v řadě a celkově pošesté vyhraje.

Devětadvacetiletý Skot měl v duelu s Raonicem namále, když o čtyři roky mladší Kanaďan vyhrál první set a ve druhém se brzy ujal vedení.

Murray ale dokázal vyrovnaný duel zachránit a nakonec v nejdelším třísetovém zápasu na Turnaji mistrů v historii uspěl. V tie-breaku třetího setu jeden mečbol odvrátil a svůj čtvrtý proměnil po třech hodinách a 38 minutách hry.

Andy Murray na Turnaji mistrů
Turnaj mistrů 2016: Andy Murray

„Nečekal jsem, že budu hrát tak dlouho s někým, kdo má servis jako Milos. Byl to jeden z nejtěžších zápasů v hale, jaké jsem kdy odehrál,“ řekl po utkání na kurtu Murray a přiznal, že už je unavený.

„Za posledních pár měsíců jsem toho odehrál hrozně moc,“ dodal Skot, jenž na předchozích třinácti turnajích včetně olympijských her hrál dvanáctkrát finále. V osmi z nich uspěl.

Djokovič měl s Nišikorim rovněž výrazně pozitivní bilanci vzájemných zápasů a na rozdíl od Murrayho ji dokázal na kurtu potvrdit výraznou převahou. Japonci nedal šanci a po 66 minutách oslavil jedenácté vítězství ve třináctém duelu.