Rekordní výhra. Florbalisté v utkání na MS rozdrtili Japonsko

14:28
HELSINKY - Čeští florbalisté ve svém druhém vystoupení na mistrovský světa ve Finsku rozdrtili Japonsko 25:1. Tato výhra se do historických tabulek zapíše jako nejvyšší. Celý zápas v české brance odchytal Tomáš Kafka, který se narodil v japonském Tokiu.

Ilustrační foto foto: ČTK

Dosud největší výhry florbalové reprezentace se psaly z roku 1996 proti Singapuru 20:1 a osm let později proti Německu.

Českým hráčům patří ve skupině D první příčka, před Norskem jsou díky lepšímu skóre. K vítězství ve skupině a lepšímu nasazení do čtvrtfinále stačí Čechům v pondělí remíza s Nory.

Utkání s Japonskem ale od úvodních minut nevypadalo na tak jednoznačný debakl. Po 110 sekundách už český výběr vedl 2:0, poté se ale japonská obrana zlepšila, přes kterou se Češi dlouhých šestnáct minut nedokázali prosadit. Prokletí ukončil až Sikora. "V první třetině bylo špatné, že jsme hráli jen dokola a nechodili před branku. Japonci byli byli agresivní, bránili dobře, my se do toho snažili dostat. Ve druhé třetině jsme vrátili sestavu na tu začáteční s Itálii a zlepšili to," řekl po utkání Trnavský.

Florbalisté ČR.

Do druhého dějství trenér Trnavský pozměnil sestavu svého týmu a začala kanonáda. Češi druhou dvacetiminutovku vyhráli 14:1. Jediným asijským střelcem se stal Katena, když po chybné rozehrávce v 34. minutě překonal bez přípravy Kafku.

Ve třetí části dlouho trvalo, než se český brankostroj znovu zprovozní. Až po sedmi minutách ukončil čekání Richtr, poslední třetinu Češi vyhráli 8:0.

V utkání se blýskl sedmi body za tři góly a čtyři asistence Milan Tomašík a Sladkého účet (čtyři góly a jedna asistence) také není špatný.

Další utkání české florbalisty čeká v pondělí, kdy v přímém souboji o první místo ve skupině D vyzvou Norsko.

"Konečně přijde to koření, ve kterém jde o hodně. Myslím, že se na to kluci těší a jsou rádi, že mají první dva zápasy za sebou. Zvládli je docela dobře," doplnil Trnavský. Jeho týmu stačí k prvnímu místu ve skupině D remíza. "Je to malá výhoda, ale hrát na remízu je vždy nebezpečné. My budeme chtít vyhrát," dodal kouč.

Mistrovství světa florbalistů v Helsinkách:

Česká republika - Japonsko 25:1 (3:0, 14:1, 8:0) Branky a nahrávky: 2. Fridrich (Ostřanský), 4. Garčar (Ostřanský), 20. Sikora (Skalík), 21. Skalík (Sikora), 22. Sladký (Tomašík), 23. Zálesný (Sikora), 24. Slaný (Ostřanský), 25. Sikora (Skalík), 29. Jelínek (Deutsch), 32. Tomašík (Skalík), 33. Jendrišák (Tomašík), 35. Tomašík (Sladký), 37. Fridrich (Slaný), 38. Sladký (Tomašík), 38. Jakůbek (Skalík), 39. Ostřanský, 40. Skalík (Zálesný), 47. Richter (Fojta), 48. Tomašík (Deutsch), 54. Sladký (Šebek), 55. Chrápek z trestného střílení, 55. Sladký (Tomašík), 58. Deutsch (Jelínek), 59. Fridrich (Slaný), 60. Chrápek (Fojta) - 34. Katena (Tajima). Rozhodčí: Vilkki, Alakare (oba Fin.). Vyloučení: 2:4. Využití: 1:0. V oslabení: 1:0. Diváci: 1682.

eMimino soutěží: Vyhrajte balíček v hodnotě 1 000 Kč z dm drogerie

Milovníci kosmetiky pozor! Tento týden soutěžíme o pět velkých balíčků v celkové hodnotě 5000 Kč. Zapojte se do soutěže a vyhrajte lákavý balíček...