Rekordní sérii výher vystřídalo trápení. Jágr: Potřebujeme zlepšit přesilovky

11:19
FLORIDA - Jako by někdo na Floridě obrátil znaménko. Hokejisté místních Panthers v čele s Jaromírem Jágrem po rekordní sérii 12 výher teď třikrát za sebou prohráli. Od návratu do domácí arény si Florida slibuje i návrat vítězných časů.

Jaromír Jágr před brankářem Benem Bishopem z Tampy Bay. foto: ČTK/AP

„Když máte vítěznou sérii, všechno vypadá lehce. Když prohráváte, je to naopak,“ prohlásil hvězdný veterán Jágr po porážce 1:3 proti rivalovi z Tampy.

Ani Jágrovi se nedaří. Zatímco během zmíněných 12 vítězství posbíral deset bodů (6+4), během tří proher si připsal jedinou asistenci.

V tabulce +/- počítající účast při vstřelených a obdržených gólech má dva záporné body. Na branku vystřelil jen jednou.

„Musíme to co nejdříve zastavit,“ burcuje brzy 44letý Čech.

Floridu trápí především přesilovky - v posledních šesti utkání na ledě soupeře nevyužil Jágrův tým ani jednu ze 13 početních výhod.

Pět přesilovek dostali Panthers v nedělním utkání, na Bena Bishopa, brankáře Tampy, však vyslali během necelých deseti minut pouze pět střel.

Jaromír Jágr před brankářem Benem Bishopem z Tampy Bay.
Útočník Vancouver Canucks Alex Burrows (14) v souboji s Jaromírem Jágrem (68).

Ve využívání přesilovek je s 15,9% úspěšností až na 27. místě celé NHL. „Potřebujeme to nějak zlepšit,“ uvědomuje si Jágr.

„Mluvili jsme o tom po druhé třetině, nejsme z toho šťastní. Musíme se víc snažit a útočit. Když se nám nebude v početních výhodách dařit, posilujeme tím soupeře,“ dodal trenér Gerard Gallant.

Floridský kouč i největší hvězda mužstva se shodli, že v pondělním domácím zápase proti Edmontonu je potřeba navázat na výkon ze třetí třetiny nedělního duelu.

Zápas s Oliers bude zajímavý i z toho důvodu, že do sestavy kanadského mužstva se vrací Matt Hendricks, který byl potrestán třízápasovým trestem za zákrok na obránce Aarona Ekblada. Ten od té doby Floridě citelně chybí.

Možná i kvůli chystané odvetě nasadí domácí tým tvrďáka Shawna Thorntona.