Real zvládl duel s Mallorkou a drží krok s Barcelonou. Trefil se i kapitán Ramos

Real Madrid slaví branku do sítě Mallorcy. foto: Reuters

Madrid - Fotbalisté Realu Madrid zvítězili v utkání 31. kola španělské ligy nad Mallorkou 2:0 a bodově drží krok s vedoucí Barcelonou. Real má lepší bilanci vzájemných zápasů, která rozhoduje na konci soutěže. Celta Vigo se přiblížila k záchraně vítězstvím na hřišti San Sebastianu 1:0.
  0:05

„Bílý balet“ poslal na stadionu Alfréda di Stéfana, na němž Real hraje při rekonstrukci jednaosmdesátitisícového Santiaga Bernabéua, do vedení v 19. minutě ranou z ostrého úhlu Vinícius Júnior. Výhru domácích potvrdil po půli ranou z přímého volného kopu kapitán Sergio Ramos.

Za Mallorku nastoupil od 84. minuty Luka Romero, jenž se stal v 15 letech a 219 dnech nejmladším hráčem v historii španělské ligy. O 36 dní překonal dosavadní rekord někdejšího fotbalisty Celty Vigo Sansóna z roku 1939.

O vítězství Viga rozhodl těsně před půlí kapitán týmu Iago Aspas, který v pokutovém území upadl po souboji s obráncem. Následnou penaltu nejlepší střelec týmu s jedenácti ligovými brankami sám proměnil. Celta má v neúplné tabulce šestibodový náskok na sestupové pozice.

Španělská fotbalová liga - 31. kolo:

Alavés - Pamplona 0:1 (64. Lato), San Sebastian - Vigo 0:1 (45. Aspas z pen.), Real Madrid - Mallorca 2:0 (19. Vinícius Júnior, 56. Ramos).