Real vyhrál i díky dvěma gólům Ronalda a dotírá na první Atlético

22:22
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid porazili v 35. kole španělské ligy Pamplonu 4:0 a posunuli se na druhé místo o bod před Barcelonu. Na vedoucí Atlético Madrid ztrácí "Bílý balet" tři body. Úvodními dvěma góly se o vítězství Realu zasloužil nejlepší hráč světa za uplynulý rok Cristiano Ronaldo.

Cristiano Ronaldo foto: Reuters

Domácí nejprve na stadionu Santiaga Bernabeua ukázali fanouškům trofej za vítězství ve Španělském poháru a potom se stejně jako před ostatními zápasy tohoto kola držela minuta ticha za zesnulého bývalého kouče Barcelony Tita Vilanovu.

Španělská fotbalová liga - 35. kolo:

• Granada - Vallecano 0:3 (54. Saúl, 59. Larrivey, 86. Seba Fernández)
  • Getafe - Málaga 1:0 (7. Colunga)
  • Real Madrid - Pamplona 4:0 (6. a 52. Ronaldo, 60. Ramos, 83. Carvajal)

Ronaldo zlomil bezbrankový stav už po šesti minutách, další trefu přidal sedm minut po pauze. Jako první hráč Realu v historii dal ve čtyřech sezonách La Ligy za sebou 30 a více branek.

"Bílý balet", který v týdnu zdolal v úvodním semifinále Ligy mistrů Bayern Mnichov 1:0, vyhrál na střely na branku 10:0. Třetí gól dal Ramos a skóre uzavřel střídající Carvajal. Čtvrthodiny před koncem nahradil Di Maríu, jenž dnes přihrál na dvě branky a s 14 asistencemi vede tuto statistiku v rámci pěti největších evropských lig.

Vítězství Getafe 1:0 nad Málagou odsoudilo poslední tým tabulky Betis Sevilla k sestupu. Andaluskému celku nepomůže už ani případný úspěch v nočním utkání se San Sebastianem. Do druhé ligy se Betis vrátí po třech letech v nejvyšší soutěži. Getafe se díky druhé výhře v tomto roce dostalo z pásma sestupu.