Real vyhrál 5:0 nad Granadou a 39. zápasem bez prohry vyrovnal rekord Barcelony

15:00aktualizováno  22:14
MADRID - Fotbalisté Realu Madrid ve španělské lize deklasovali doma předposlední Granadu 5:0. Lídr soutěže neprohrál ve 39. soutěžním utkání za sebou, čímž vyrovnal španělský rekord svého hlavního rivala Barcelony. Na katalánského obhájce titulu má Real v čele tabulky po 16 odehraných zápasech znovu šestibodový náskok.

Cristiano Ronaldo se jedním gólem postaral o vyrovnání rekordu Barcelony. foto: Reuters

Zvovuzrození ‚Big Green‘? Chapecoense se po letecké tragédii chystá na novou sezonu

Real o své dvanácté ligové výhře v ročníku rozhodl už během úvodní půlhodiny, kdy se trefili dvakrát Isco a jednou Benzema s Ronaldem, který před zápasem divákům ukázal svůj čtvrtý Zlatý míč.

Po změně stran ještě zvýraznil triumf domácího favorita Casemiro premiérovým zásahem v sezoně.

Výsledky 17. kola:

Real Madrid - Granada 5:0 (12. a 31. Isco, 20. Benzema, 27. Ronaldo, 58. Casemiro),
Eibar - Atlético Madrid 0:2 (54. Saúl, 74. Griezmann),
Las Palmas - Gijón 1:0 (55. El Zhar),

20:45 San Sebastian - FC Sevilla.

„Je mnohem snadnější, když se vám podaří takhle brzo skórovat. Když v prvním poločase vstřelíte tři čtyři góly, tak normálně v tom druhém hrajete hůře. Ale dnes to neplatilo, brali jsme zápas vážně až do konce a respektovali soupeře,“ řekl novinářům trenér Realu Zinédine Zidane

Jeho svěřenci dovolili Granadě jedinou střelou na branku.

„Bylo to velmi dobrý, komplexní výkon. Dali jsme pět gólů, ale mohlo jich být mnohem víc. Jsme opravdu spokojeni, jak jsme odstartovali nový rok,“ doplnil chorvatský záložník Luka Modrič.

Druhý madridský tým Atlético zvítězil na hřišti Eibaru 2:0 a v neúplné tabulce poskočil na čtvrté místo. O branky se postarali až ve druhém poločase Saúl a Griezmann.