Nevídaný debakl. Real potupil soupeře 9:1, pětkrát se trefil Ronaldo

13:51aktualizováno  23:10
MADRID - Hattrick za osm minut a další dva góly navrch. Fotbalista Cristiano Ronaldo se výrazným způsobem podílel na vysoké výhře Realu Madrid, který doma deklasoval ve 29. kole španělské ligy Granadu 9:1. Portugalský útočník dal pět branek v jednom utkání poprvé v kariéře a v tabulce střelců vede před Lionelem Messim, jehož Barcelona vyhrála na půdě Celty Vigo 1:0.

Cristiano Ronaldo oslavuje vstřelenou branku do sítě Granady. foto: Reuters

Granada na Santiago Bernabeu přijela jako jasný outsider, vždyť byla před zápasem předposlední a na půdě Realu vyhrála naposledy v roce 1974.

A domácí svou úlohu favorita potvrzovali od úvodních minut jasnou převahou. Na gól si po několika úvodních šancí počkali do 25. minuty, kdy skóre otevřel Gareth Bale.

Poté přišly okamžiky Ronalda, který během pouhých osmi minut zaznamenal čistý hattrick. Byl to Ronaldův nejrychlejší hattrick od jeho příchodu do Realu. V poločase tak domácí vedli 4:0 a o jejich tříbodovém zisku nebylo pochyb.

Po přestávce však ve své střelecké formě pokračovali. Během dalších šesti minut se počtvrté trefil Ronaldo a dvakrát se prosadil také Karim Benzema.

Gareth Bale z Realu Madrid obchází brankáře Granady.
Cristiano Ronaldo (vlevo) se raduje spolu s Marcelem.

Granada sice dvacet minut před koncem zásluhou Ibáňeze snížila, jenže Real v závěru přidal další dva zásahy. Po vlastní brance Mainze se opět trefil Ronaldo.

Portugalský kanonýr tak poprvé zaznamenal pět branek v jediném zápase a v ligové tabulce střelců vede s 36 góly o čtyři branky před Lionelem Messim.

Mathieu, který jediným gólem rozhodl o výhře Barcelony na hřišti Celty Vigo.Argentinský útočník se totiž v 29. kole neprosadil, zastoupit ho ovšem dokázal Jérémy

Vítězství to ovšem nebylo jednoduché, v prvním poločase byli domácí pro katalánský tým vyrovnaným soupeřem. V největší šanci byl dokonce Orellana, jenže branku favorita přestřelil.

Španělská fotbalová liga - 29. kolo

Real Madrid - Granada 9:1 (30., 36., 38., 54. a 89. Ronaldo, 52. a 56. Benzema, 25. Bale, 82. vlastní Mainz - 73. Ibáňez)

Valencie - Villarreal 0:0

Getafe - La Coruňa 2:1 (18. Alexis, 34. Escudero - 79. Toché)

Vigo - FC Barcelona 0:1 (73. Mathieu).

V druhé půli už Barcelona svého soupeře zatlačila o něco více. Gól Neymara sice kvůli špatně odmávanému ofsajdu ještě neplatil, ale díky brance Mathieua nakonec Barcelona tři body získala.

Francouzský stoper se trefil v druhém zápase po sobě, tentokrát po přímém kopu Xaviho. V závěru utkání ještě viděl červenou kartu domácí Orellana, který hodil po Busquetsovi drn trávy.

V lákavém souboji o čtvrtého se šestým nedokázala Valencie potvrdit vynikající domácí bilanci a remizovala s Villarealem 0:0.

Jihošpanělské derby sice hráči domácího týmu herně ovládli, jenže Rodriga v největší šanci zápasu vychytal Asenjo a branka Alcácera pro ofsajd neplatila. Vůbec poprvé v historii španělské ligy tak souboj týmů z těchto dvou sousedních měst skončil bezbrankovou remízou.